На Львівщині офіційно відкрили ведмежий притулок «Домажир»

17:40 11 липня 2018 р.

  • 0
  • 627


Фото: loda.gov.ua

У прес-службі Львівської міськради повідомили в середу, 11 липня, що в Яворівському районі Львівської області офіційно відкрили ведмежий притулок «Домажир».

Про це повідомили в середу, 11 липня, в прес-службі Львівської ОДА, де також розповіли: «Цей рекреаційний центр створений для порятунку бурих ведмедів, що має на меті допомагати ведмедям, забираючи їх із пересувних зоопарків, ресторанів та цирків для реабілітації та відновлення природнього балансу тварин. Участь у відкритті взяли голова Львівської ОДА Олег Синютка, засновник і президент Міжнародного благодійного фонду «Чотири лапи» Гельмут Дунглер, експерт Європейського Банку Реконструкції та Розвитку Оксана Демків, начальник управління охорони біорізноманіття та біобезпеки міністерства екології та природних ресурсів України Ганна Богданович, керівник проекту з будівництва ведмежого притулку «Домажир» Ігор Николин, директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Руслан Гречаник. Створення цього унікального об’єкту почалось у 2014 році із підписання меморандуму між міжнародним фондом «Чотири лапи» та Львівською облдержадміністрацією».

Олег Синютка зазначив: «Для нас важливо, щоб усі стандарти, які працюють в ЄС, були в Україні. Величезна кількість людей, яка відвідає притулок, буде до природи відноситись бережно. У цьому є велика заслуга Міжнародного фонду «Чотири лапи» та програми Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, бо 1,2 млн. євро, які проінвестовані у цей заповідник – це великий плюс для розвитку краю».

«Притулок збудований в межах біосферного резервату «Розточчя». Він відповідає основним завданням сталого розвитку», – поінформували також в облдержадміністрації.

Засновник і президент Міжнародного благодійного фонду «Чотири лапи» Гельмут Дунглер наголосив: «Ведмежий притулок «Домажир» стає домівкою до тварин, яких вилучають з цирку, ресторанів. До нас приїжджають діти, екскурсії бачать життя ведмедів у лісі. Ми намагаємось сприяти ситуації, щоб прийняли закон для захисту бурих ведмедів Верховною Радою України і сподіваємось, це буде новий крок для покращення умов утримання диких тварин в країні».

«Зараз у притулку – вісім ведмедів. Умови утримання тварин максимально наближені до природних і відповідають фізіологічним та поведінковим потребам тварин», – розповіли також в облдержадміністрації.

Ігор Николин зазначив: «У жовтні ми тестували, як працювати з відвідувачами, але впродовж цього часу зроблено чимало роботи. Ми відкрили великий вольєр, де може бути 3 тварини одночасно, розширили відпочинково-освітню зону, збудували амфітеатр і започаткували тісну співпрацю з організаціями. Площа центру становить майже 20 га, у притулку 18 робочих місць, з ведмедями працюють доглядальники, люди, які люблять тварин і віддані справі.

Директор «Домажиру» додав: «У планах – будівництво Центру дикої природи та освоєння повністю площі заповідника. Центр дикої природи – будівля, де будуть аудиторії, конференційні зали для проведення виставкої та освітньої діяльності, бо ми маємо проблему, адже є одиниці спеціалістів, які вміють працювати з диким звіром і власне центр повинен навчати цьому».

«На території притулку також є місце для купання, барліг для відпочинку та спеціальні іграшки для розвитку чотирилапих. Кожен ведмідь має свій особистий вольєр площею мінімум 1 тис квадратних метрів», – повідомили також у прес-службі Львівської ОДА.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

08:30 22 вересня 2018 р.

ДСНС оголосила на Львівщині штормове попередження

У зв’язку з проходженням активних атмосферних фронтів та вторгненням холодної повітряної маси при значних перепадах атмосферного тиску, на Львівщині очікується погіршення погодних умов.

Рубрика: Природа

  • 0
  • 1653

12:00 20 вересня 2018 р.

У Львові розпочалася конференція «Чисте довкілля – здорове життя»

У четвер, 20 вересня, у Львові розпочалася конференція «Чисте довкілля – здорове життя. Досвід управління муніципальними відходами в Німеччині. Рекомендації для України».

Рубрика: Природа

  • 0
  • 447

Останні новини

У Львові презентували книгу про Російську імперію – очима поляка

У прикордонних чергах на Львівщині – 1022 автомобілі

Синоптики попередили львів’ян про пориви вітру

Всі новини

ВІДЕОКАНАЛ