Львів’ян закликають вийти в понеділок на акцію протесту проти знищення скверу на площі святого Юра

11:58 12 червня 2015 р.


Фото: зі сторінки «Врятуй Сквер Святого Юра» в інтернет-мережі «Facebook»

Громадська ініціатива «Врятуй Сквер Святого Юра» анонсувала акцію протесту під будівелею міськради в понеділок, 15 червня, о 9:30 .

Громадська ініціатива «Врятуй Сквер Святого Юра» закликає львів’ян вийти на акцію протесту проти знищення скверу біля собору святого Юра. Активісти виступають за гідне вшанування митрополита Андрея Шептицького, а більшість із них пропонує поставити йому пам’ятник у сквері, в якому митрополит мав можливість гуляти та відпочивати.

Вони стверджують, що УГКЦ та її прибічники, своєю чергою, вимагають повністю перепланувати територію, що означає знищення скверу, замість якого буде прокладена дорога. Тому активісти закликають підтримати у понеділок, о 9:30, їх акцію протесту під будівелею міськради під гаслом «Пам’ятнику – так! Дорозі – ні!». Повідомляючи про це сьогодні, 12 червня, на соціальному порталі «СТРАЙК» також нагадують:

«У Львові вже декілька місяців ведуться дискусії навколо пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому та скверу, який знаходиться біля церкви Юра. Дискусії стосувались того, що за проектом сквер, який був закладений 1897 році відомим у Європі ландшафтним архітектором Арнольдом Рьорінгом, коли Шептицькому було 32 роки, повинен був повністю переплануватись.

Жителі сусідніх вулиць, громадські активісти та студенти навіть проводили акції протесту в самому сквері у вигляді пікніків, за що були звинувачені представниками Української греко-католицької церкви в роботі на Кремль та боротьбі проти церкви. На останніх же громадських обговореннях церковники привели місцевих «авторитетів» у вигляді поета Ігоря Калинця, колишнього міністра освіти та науки Івана Вакарчука та частину керівництва Українського католицького університету, які, за свідченням молодих активістів, називали їх комуністами».

Як інформував «ЩЛ», у Львові активісти продовжують боронити дерева скверу на площі святого Юра.

dailylviv.com

До теми

13:17 20 червня 2021 р.

У Львові закликають не косити траву влітку

Висота скошування трави має бути не менше 5 см. А гул газонокосарок не повинен перевищувати норми шумового навантаження для житлової зони.

Рубрика: Природа

09:42 14 червня 2021 р.

Карпати накрило снігом улітку

У Карпатах продовжує падати сніг у червні. Температура повітря в гірському регіоні складає 0 градусів. 30 травня: у Карпатах випав сніг. Фото

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу