Львівські екоінспектори закликають повідомляти правоохоронцям про пастки браконьєрів

17:45 5 лютого 2019 р.

  • 0
  • 492

Світлина ілюстративна
Фото: zmist.pl.ua

Сотні диких тварин гинуть жорстокою повільною смертю в пастках браконьєрів.

У Державній екологічній інспекції у Львівській області розповіли у вівторок, 5 лютого: «У зимовий період значний сніговий покрив та морозна погода завдають неабиякої складності диким тваринам при добуванні їжі необхідної для їх виживання та існування. Однак, ще одним набагато прикрішим моментом, який становить загрозу існуванню тварин, є браконьєри, що нехтуючи всіма заборонами, у особливо жорстокий метод намагаються усіма способами здобути дичину».

«Із настанням холодів у місцях найбільшого перебування тварин (лісах, лісопарках, перелісках та територіях, вкритих чагарниками) з’являються різноманітні пастки та петлі різного розміру. Від невеликих дротяних – на зайців та лисиць – до величезних, зроблених зі сталевої линви, в які  можуть потрапити більші тварини – вовки, кабани, козулі тощо», – розповіли також екоінспектори.

«Унаслідок цього гинуть сотні диких тварин жорстокою повільною смертю, задихаючись, зазнаючи каліцтв при розриві шкіри об петлю. При зашморгу петлі на кінцівках чи попереку тварина здирає собі шкіру до кісток та страждає декілька днів, адже браконьєри не завжди відвідують вчасно пастки», – попередили екоінспектори.

«На адресу Державної екологічної інспекції у Львівській області надходять звернення від небайдужих громадян про виявлення у межах приміської зони Львова та навколишніх сіл фактів браконьєрства за допомогою вищезгаданих пасток та петель. Як свідчить практика, боротьба із таким явищем не потребує спеціальної підготовки. Достатньо організувати групу небайдужих людей та під керуванням державних інспекторів, єгерів, досвідчених мисливців, представників органів місцевого самоврядування обстежити територію, орієнтуючись на залишені браконьєрами сліди на снігу (лісовій підстилці, траві)», – повідомили екоінспектори.

«Окрім цього, петлі часто ставлять на звіриних стежках – поміж двох дерев, під корягами та вітровалом. Вишукуючи незаконні знаряддя необхідно уважно роздивлятися довкола та не поспішати. Зазвичай при собі необхідно мати невеличкий інструмент (кліщі, плоскогубці тощо), за допомогою якого легко зняти петлі», – розповіли також екоінспектори.

«При встановленні петель браконьєри нерідко мають при собі такі інструменти, які видають їх при затриманні та слугують доказовою базою при розгляді адміністративних справ про порушення правил полювання уповноваженими особами та судами. Про виявлення таких незаконних знарядь необхідно інформувати користувачів мисливських угідь, органи місцевого самоврядування, правоохоронні та природоохоронні органи», – поінформували також у Державній екологічній інспекції у Львівській області.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

18:05 15 лютого 2019 р.

У Львові відкрили п’яту загальноміську виставку декоративних та співочих птахів

У прес-службі Львівської міськради повідомили в п’ятницю, 15 лютого, в приміщенні Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру на вулиці Кубанській (№12) відкрилася V загальноміська виставка декоративних та співочих птахів.

Рубрика: Природа

  • 0
  • 249

11:15 15 лютого 2019 р.

На Львівщині відновилися унікальні карстові водойми

Працівники відділу рекреації та туризму Львівської ОДА виявили під чергового зимового обстеження карстових водойм «Сині вікна» у Національного природного парку «Північне Поділля», що дві карстові воронки вщент заповнені водою.

Рубрика: Природа

  • 0
  • 990

11:10 15 лютого 2019 р.

Гідрометцентр попередив про туман на дорогах Львівщини

У п’ятницю, 15 лютого, на дорогах Львівщини в найближчу годину зі збереженням до першої половини дня подекуди буде туман видимістю 200-500 метрів (перший рівень небезпечності, жовтий).

Рубрика: Природа

  • 0
  • 366

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Незалежність без декларативності

Рубрика: Політика

Курс - НАТО і ЄС

Рубрика: Політика

Гендерна політика влади - виклик для українського християнства

Рубрика: Політика

Порушення виборчого законодавства на Львівщині

Рубрика: Політика

Спогади Романа Яремкевича, друга "Вчителя"

Рубрика: Історія

Всі відео розділу