Французи дослідили радіаційний вплив чорнобильських пожеж | Новини Львова

Французи дослідили радіаційний вплив чорнобильських пожеж

22:20 17 квітня 2020 р.

  • 0

Моделювання транскордонного впливу пожеж в зоні відчуження зробили працівники Інституту ядерної та радіаційної безпеки Франції (IRSN).

Починаючи від 4 квітня фахівці відділу аварійної готовості та радіаційного моніторингу Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки та інші наукові установи України та Європи здійснюють спостереження за радіаційною ситуацією у зв’язку із пожежею у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення.

ДНТЦ ЯРБ за цей час було проведено ряд оперативних прогнозних оцінок щодо розповсюдження потенційно забрудненої хмари із зони загоряння у ЗВіЗБ(О)В за вихідними даними, наданими Державним агентством з управління зоною відчуження та Державною службою з надзвичайних ситуацій, а також і численними даними метеорологічного прогнозу. Моделювання в масштабах відстаней до 200 км проводилось за допомогою спеціального модулю лісових пожеж системи підтримки прийняття рішень RODOS, що включає в себе інформацію по забрудненню території ЧЗВ та типам рослинності.

Колеги із Інституту ядерної та радіаційної безпеки Франції (IRSN) здійснили ряд власних досліджень потенційного радіаційного впливу пожежі у глобальних просторових масштабах та опублікували на офіційному сайті звіт, ознайомитися з яким можна за посиланням. Радіоактивний викид оцінювався шляхом зворотного моделювання (використання доступних вимірювань) впродовж періоду з 03 по 12 квітня 2020 року, моделювання дисперсії тривало до 14 квітня 2020 року.

У звіті, зокрема, IRSN визначив рівні активності у повітрі, які можуть бути виявлені у Франції через рух повітряних мас, забруднених під час пожеж у Чорнобильській зоні відчуження. Також у ньому надано оцінку радіологічних впливів як для України, так і для сусідніх країн. У дослідженні також надано підтвердження того, що, незважаючи на вищі, ніж зазвичай, активності цезію-137, які спостерігалися у повітрі Києва протягом пожежі, вони жодним чином не позначаться на здоров’ї населення.

Коментарі(0)

До теми

13:46 4 серпня 2020 р.

У Львові ЛКП «Лев» безкоштовного чіпуватиме собак у всіх районах міста (графік)

ЛКП «Лев» спільно з Аnimal.ID, у межах акції пільгового чіпування собак у Львові, проведе виїзди в райони міста, що дозволить усім охочим скористатись можливістю та безкоштовно прочіпувати свого улюбленця.

Рубрика: Природа

17:34 2 серпня 2020 р.

"Англійський" парк Трускавця, названий іменем австрійського парламентаря, стане загальнодержавним

Кабінет Міністрів України підтримав проект Указу Президента України «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення», відповідне рішення схвалено на засіданні 29 липня.

Рубрика: Природа

15:59 25 липня 2020 р.

На Львівщині люди і собаки плавають у питному озері

Щороку у Трускавці для засмаги та купання люди обирають питне озеро, яке не призначене для відпочинку на ньому. Оскільки питне водосховище оздоровниці, що на річці Воротище, знаходяться в межах першого поясу зони санітарної охорони водних об’єктів.

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу