Eкологи протестують проти передання всіх лісів і вод України в підпорядкування МінАПК

13:01 25 січня 2021 р.

У своєму зверненні до Кабміну громадські активісти нагадують про порушення українського законодавства і міжнародних зобов'язань України у випадку концентрації лісів і вод під дахом МінАПК.

Екологи протестують проти майбутнього перепідпорядкування Держводагентства і Держлісагентства від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України до Міністерства аграрної політики та продовольства. Про це повідомляє МБО «Екологія – Право – Людина», пише DailyLviv.

На думку багатьох громадських екологічних організацій, така реорганізація, яку розпочав Кабмін, суперечить Конституції України і законам України, бо вона зашкодить охороні довкілля та захисту екологічних прав, розпорошуючи функції у сфері управління природними ресурсами. Неможливо буде забезпечити екологічно орієнтований розвиток агропромислового комплексу та продовольчу безпеку.

Також недопустимим є нинішнє підпорядкування Держгеокадастру МінАПК, вважають екологи. Держгеокадастр слід підпорядкувати Міндовкіллю, щоб забезпечити максимально цілісне та ефективне формування і реалізацію державної політики в сфері управління, використання й відтворення всіх природних ресурсів.

Екологи застерігають, що озвучена Урядом реформа створить два центральних органи виконавчої влади, у компетенцію яких буде входити регулювання відносин у сільськогосподарській сфері, що суперечить повноваженням КМУ, визначеними Конституцією України. 

Перепідпорядкування Держводагентства МінАПК поставить під загрозу завершення реформ у сфері водних ресурсів.

А перепідпорядкування Держлісагентства МінАПК засвідчить про грубе порушення екологічних прав громадян.

Адже якраз відновлене Міндовкілля, маючи в підпорядкуванні Держлісагентство, розробило проєкт Державної стратегії управління лісами України до 2035 року, який є першим документом державного планування, що визначає напрямки розвитку лісової галузі України на такий тривалий термін. 

Також розпочато розподіл повноважень Держлісагентства із залишенням за ним лише функції з реалізації політики у сфері лісового господарства, без господарської складової, якою буде займатись окремий державний орган. Це допоможе зруйнувати численні корупційні схеми, які існують нині в лісовій галузі, та забезпечити водночас і ефективне використання лісових ресурсів, і їхнє збереження, відтворення та примноження.

Свої вимоги до Уряду громадські активісти сформулювали так:

1. Залишити у підпорядкуванні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів функції формування та реалізації політики щодо охорони, використання та відтворення водних, земельних і лісових ресурсів (Держлісагентство і Держводагентство).

2. Перепідпорядкувати до сфери управління Міндовкілля Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру.

3. Передати функції сільського господарства від Міністерства розвитку, економіки, торгівлі та сільського господарства до Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Звернення підписали команда МБО «Екологія – Право – Людина», представники ГО «Українська природоохоронна група» , ГО «Бюро екологічних розслідувань», ГО “Екосоціум”, ГО “Збережемо нашу планету”, ГО “Волинська Фундація”,  “Вільні люди Волинь”, ГІ “Зелені шляхи України”, SCGIS Ukraine, «Національний екологічний центр України».

dailylviv.com

До теми

15:29 16 квітня 2021 р.

На Львівщині пропонують випити каву з ведмедями

Цієї неділі, 18 квітня об 9:00, у ведмежому притулку «Домажир» (с. Жорниська) відбудеться смачний сніданок на лісовій галявині та ексклюзивна екскурсія. Про це повідомляють у департаменті екології та природніх ресурсів Львівської ОДА.

Рубрика: Природа

17:13 9 квітня 2021 р.

Штучні квіти на цвинтарях: Львів відмовляється від шкідливої традиції (відео)

Сьогодні Львівська мерія ініціювала онлайн-нараду з представниками усіх християнських конфесій міста. Питання, яке обговорювали, – екологічна ситуація в країні та місті, а також шкода, яку завдає довкіллю пластик. Актуальною ця тема стає саме зараз - напередодні Великодня, адже більшість містян понесуть на могили своїх померли пластикові вінки та квіти. За результатами зустрічі буде підготовлено звернення Ради церков до вірян, інформаційно-роз’яснювальні афіші, а також соціальну рекламу, для інформування про шкоду та альтернативу пластику, та формування екологічної свідомості у громади.

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу