Праліси на Львівщині стали Всесвітньою спадщиною

15:48 7 серпня 2017 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

На 41-й сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у Кракові прийняли рішення про включення до складу українсько-словацько-німецького об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини» 63 ділянок давніх букових лісів із 10-ти європейських країн.

Про це повідомили сьогодні, 7 серпня, у Львівській ОДА, де також поінформували, що зокрема Всесвітньою природною спадщиною ЮНЕСКО унікальна ділянка старовікових букових лісів площею 384,81 га природного заповідника «Розточчя». Відтак, в облдержадміністрації констатують: «Україна володіє унікальним природним об’єктом, який на рівні з Ніагарою, входить до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО – це «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини», який тепер розташовується на території дванадцяти країн. Прийняттю рішення ЮНЕСКО передувала значна робота наукових співробітників заповідника, за результатами якої ділянка була включена до попереднього списку  всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (перелік важливих культурних і природних об'єктів, що пропонуються включити до Списку всесвітньої спадщини), та результати обстеження території заповідника експертом «IUCN» (Міжнародного союзу охорони природи)  Куміко Йонеда (Японія), яке відбулося 5 жовтня 2016 року».

«Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини» – унікальна транснаціональна природоохоронна територія кластерного типу, яка охоплює природний ареал поширення лісів із бука лісового від високогір'я Українських Карпат до побережжя Балтійського моря на німецькому архіпелазі Рюген. Майже 70 відсотків його території знаходяться в Україні, зокрема, до складових частин об’єкта та його буферної зони віднесена практично вся територія Карпатського біосферного заповідника (Закарпатська область), який є найбільшим осередком букових пралісів у Європі», – поінформували також в облдержадміністрації.

«Рішення про включення українсько-словацької номінації «Букові праліси Карпат» до переліку об'єктів Всесвітньої природної спадщини ухвалено ще у 2007 році. А 2011 року на засіданні Комітету ЮНЕСКО у Парижі проголошено, що «Давні букові ліси Німеччини» занесені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО як розширення існуючого українсько-словацького об'єкта «Букові праліси Карпат», – повідомили також у прес-службі Львівської обласної державної адміністрації.

dailylviv.com

До теми

22:36 19 жовтня 2020 р.

Біля Львова зникло Винниківське озеро: кому дозволено таку трансформацію та які державні органи дали зелене світло

Завтра, 20 жовтня, о 12.00 у Львівському пресклубі правники міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина" розкажуть, як біля Львова зникло Винниківське озеро.

Рубрика: Природа

22:21 24 вересня 2020 р.

За 4 роки у Львові звели понад 300 житлових комплексів. Куди поділися мільйони від пайових внесків? - підприємець

У Львові заявили про важливість облаштування парків і скверів не лише у центральній частині міста. Бо якщо тут влада ще так-сяк старається, аби не було соромно перед туристами, то в спальних районах і на околицях наші парки придатні, хіба, для зйомок фільмів жахів, але не для комфортного відпочинку жителів.

Рубрика: Природа

21:44 24 вересня 2020 р.

У Львові хочуть перейняти приклад Барселони і Парижу, де на дахах ростуть дерева

Не лише парки і сквери, а й зелені зони на дахах і стінах будинків та зупинках громадського транспорту. Саме таким має бути Львів, якщо ми хочемо називати своє місто європейським. За 4 роки у Львові звели понад 300 житлових комплексів. Куди поділися мільйони від пайових внесків? - підприємець

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу