Австрійський фонд готовий збудувати на Львівщині притулок для бурих ведмедів

19:00 27 квітня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Як повідомили в понеділок «Щоденному Львову» в прес-службі облдержадміністрації, на території, підпорядкованій Домажирській сільській раді у Яворівському районі збудують притулок для бурих ведмедів, яких незаконно та в неналежних умовах утримують у розважальних закладах.

У прес-службі облдержадміністрації повідомили сьогодні, 27 квітня, «Щоденному Львову»:

«Австрійський фонд «Vier Pfote International» («Чотири Лапи Інтернешнл») готовий до кінця 2015 року збудувати притулок для бурих ведмедів у Яворівському районі Львівської області. Про це повідомив  директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Олексій Балицький.

Притулок будуватимуть у межах Меморандуму про співпрацю між Львівською ОДА та фондом з Австрії «Vier Pfote International». Об’єкт розрахований передовсім на бурих ведмедів, яких незаконно та в неналежних умовах утримують у розважальних закладах Олексій Балицький повідомив також: «Львівська ОДА підтримує створення такого притулку в межах області, оскільки з одного боку це дасть можливість гарантувати захист і реабілітацію бурих ведмедів, а з іншого – сприятиме розвитку туристичної інфраструктури області та залученню інвестицій в економіку». 

Попередньо зацікавлені сторони опрацювали декілька варіантів розміщення притулку. Вибір припав на ділянку землі в межах Домажирської сільської ради.

Земельна ділянка має площу понад 20 гектарів. Із них 0,5 га перебуває у постійному користуванні Яворівського державного лісового господарства, 18 га – у постійному користуванні Страдчівського навчально-виробничого лісокомбінату, ще 1,9 га – державні землі сільськогосподарського призначення.

Яворівській районній державній адміністрації, Домажирській сільській раді, Національному лісотехнічному університету України, ОК СЛГП «Галсільліс» рекомендували сприяти в оформленні матеріалів щодо користування земельними ділянками під розташування притулку та робити це максимально швидко. Натомість «Vier Pfote International» готовий підготувати проект інвестиційної угоди та опрацювати пропозицію відновлення популяції ведмедя бурого у ході реалізації проекту.

 «Vier Pfote International» уже реалізував подібні проекти у Польщі, Сербії, Німеччині та Україні. У Німеччині, наприклад, із 2006 року діє притулок «Ведмежий заповідник Мюріц».

Сьогодні там перебуває 19 бурих ведмедів, яких забрали з приватних тісних вольєрів. Зараз тварини мають якісне харчування та живуть на великих територіях. Німецький заповідник охоплює 16 гектарів лісу, з яких 12,5 га є повністю в розпорядженні ведмедів. На утримання однієї особини ведмедя в рік витрачають понад 5 тисяч євро. «Ведмежий заповідник Мюріц» приваблює щоразу більше відвідувачів – минулого року зафіксовано новий рекорд відвідувачів (понад 70 тисяч)».

dailylviv.com

До теми

16:52 27 червня 2022 р.

27 червня – 2 липня на Львівщині - надзвичайна пожежна небезпека

Львівський регіональний центр з гідрометеорології України попереджає, що по території Львівської області та місту Львову 27 червня – 2 липня спостерігатиметься надзвичайна (5-й клас) пожежна небезпека.

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу