Архітектор парків у Лондоні та Нью-Йорку спроектує парк у Гніздичеві
10:12 2 листопада 2018 р.
У Гніздичівській об’єднаній територіальній громаді починають створення ландшафтного парку. Проект парку для громади безкоштовно розробить ірландський архітектор Кайл Галлахер, а реалізувати його на волонтерських засадах допоможуть мешканці громади.
Про це "Щоденний Львів" повідомили в Офісі реформ у Львівському РВ АМУ.
Як сказала проектний менеджер Гніздичівської ОТГ Оксана Романів, під час розробки генерального плану селища Гніздичів з’ясували, що окремі території мають обмеження щодо використання. До таких територій належить урочище Царинка поблизу стадіону «Кохавинка».
За словами Оксани Романів, спеціалісти з двох львівських університетів запропонували створити у цьому місці ландшафтний парк. Проте проект парку вони оцінили у 500 тисяч гривень, що для громади - нереальна сума. Кошти громада спробувала знайти через фонд "Єврорегіон Карпати-Україна», однак отримати підтримку фонду не вдалося.
«У жовтні цього року Гніздичів відвідав архітектор з Ірландії Кайл Галлахер, який розробляв проекти парків у Лондоні, Нью-Йорку та Литві і зараз працює у Львові. Після того, як волонтерка Патріс Станкавіч, яка уже рік працює у нашій громаді, розповіла про ідею створення парку, пан Галлахер погодився виготовити проект парку безкоштовно. Для нього цей парк стане своєрідною візитівкою в Україні. Ідею створення парку підтримав директор Кохавинської паперової фабрики Титикало Михайло Федорович,погодившись оплатити зйомку і детальний план території», - розповіла Оксана Романів.
Упорядкувати територію, відведену під парк, на добровільних засадах зголосилося вже чимало мешканців громади. І їхня кількість постійно зростає. Тож через тиждень у Гніздичеві проведуть першу толоку.
Бачення парку через 5 років в Оксани Романів таке: «Територія відкритого простору, де б жителі могли корисно проводити своє дозвілля, мали змогу активно відпочивати і займатися спортом -- шахами, тенісом, волейболом, кінним спортом. Парк – місце зустрічей, фестивалів, спілкування, творчості».
У Гніздичеві сподіваються, що створення парку приверне до них увагу екологічних та інших фондів. Можливо, в них будуть проекти, які можна реалізувати у цій ОТГ.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook