Зимну Воду неподалік Львова «декомунізували» ще 1989 року

12:42 23 жовтня 2015 р.


Фото: wikipedia.org

Уже на першій сесії першого демократичного скликання сільська громада, не чекаючи постанови згори, обрала комісію з п’яти осіб щодо декомунізації села.

На виконання ухвалених у квітні цього року нашим парламентом декомунізацій них законів Український інститут національної пам’яті опублікував прізвища осіб, згадка про яких має зникнути з топографічних назв держави. Бо ці люди в різні часи спричинились до встановлення антинародного режиму, насаджували антигуманну ідеологію, переслідували учасників національно-визвольних змагань, своєю діяльністю призвели до величезних жертв в окупованій ними Україні.

Імена їх загальновідомі, у списку понад 520 прізвищ ідеологів комунізму, партійних функціонерів, військових діячів, керівників каральних органів, радянської інтелігенції, що вірно служила комуністам. Загалом, за повідомленням Інституту національної пам’яті, в Україні доведеться декомунізувати назви 81 міста, 827 сіл, понад 100 тисяч найменувань вулиць, майданів, парків, заводів, шахт, кінотеатрів, гідро– і атомних електростанцій, інститутів тощо.

Названі на «честь» комуністичних достойників топоніми мають бути перейменовані до 21 листопада цього року. Та, знаючи пристрасть наших політиків і чиновників до всіляких референдумів, опитувань, комісій і засідань, а то і примітивного саботажу, впевнений, що після виборів у місцеві ради різні антиукраїнські сили питання декомунізації будуть всіляко гальмувати.

Уже сьогодні в деяких ЗМІ різні політологи мусують питання доцільності декомунізації з причини «АТО, фінансового стану держави, можливого розколу суспільства, поваги до пам’яті старшого покоління» тощо. Одночасно не ведеться робота в просвітництві, де авторитетне слово українських науковців, істориків, етнографів, краєзнавців, мовників?

«Негативна селекція» виростила новий біологічний вид «гомосовєтикуса», здатного до мутацій. Ідеологічно фанатичний у часи Союзу, з причини компартійної дисципліни і страху перед карними органами, навіть в ембріональному стані цей «вид» мав нахили до казнокрадства і корупції, а після розвалу Союзу, об’єднавшись з «соціально близьким» криміналітетом, розквітнув і забуяв в усій своїй грабіжницькій сутності.

Як етнограф, за десятки літ своїх мандрів по Галичині, Волині і Закарпатті я зібрав багатющий матеріал про тотальне нищення української ідентичності в усіх можливих сферах людської діяльності, а особливо в семантиці й топоніміці. Як приклад, моє рідне село Зимна Вода, що омивається цілим каскадом цілющих джерел, які не замерзають навіть у люті морози.

«Визволителям» назва не сподобалась, і іменували село – «Водяне», а присілок, що лежав уздовж гостинця Львів-Перемишль і називався Зимновідка, перехрестили на «Холодную водку», що стало причиною кпинів різних дотепників над місцевими жителями. Тож на першій сесії першого демократичного скликання сільська громада, не чекаючи постанови згори, обрала комісію з п’яти осіб по декомунізації села.

До неї ввійшли заступник голови ради, два вчителі школи (мовник і історик), директор місцевого дослідно-експериментального заводу, парох церкви і я, як депутат райради. У своїй роботі комісія одержала надзвичайні повноваження і на першому своєму засіданні прийняла постанову:

«1. Повернути селу давню історичну назву, старим центральним вулицям – автентичні назви, а новопосталим надати імена українських діячів чи милозвучні назви з прив’язкою до місцевої конкретики.

2. Відновити на сільському майдані могилу січовим стрільцям і воїнам УПА.

3. Реставрувати цвинтарну капличку і капличку біля джерела «Гевакова криниця», де традиційно на Водохреща відбувались релігійні дійства.

4. На перехресті польових доріг відновити пам’ятний кам’яний хрест, поставлений у 1848 році, з нагоди ліквідації панщини, що був, як і каплички, знищений безбожними комуністами.

5. Оголосити збір коштів і безтермінову толоку по реставрації доведеної до руйнації сільської церкви, плебанії і прилеглої території.

6. Ліквідувати гіпсово-бетонну лавочку з сидячим на ній Леніним (фігуру Сталіна, що колись сидів поруч вождя, місцеві комуністи крадькома вивезли кудись ще після ХХ з’їзду своєї партії).

7. Термін постанов комісії по декомунізації села – до одного року.

Аналогічні комісії були створені при всіх міських і сільських радах Галичини, тож справа декомунізації була вирішена ще двадцять з гаком років тому».

Про це повідомили сьогодні, 23 жовтня, в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

21:04 16 квітня 2021 р.

19 квітня обговорять додатки до кластерів "нормандської четвірки" щодо мінських домоленостей

Володимир Зеленський обговорив з президентом Франції і канцелкою Німеччини виконання домовленостей, які були досягнуті на зустрічі лідерів «Нормандської четвірки» у грудні 2019 року в Парижі.

Рубрика: Політика

20:54 16 квітня 2021 р.

Меркель і Макрон змушують Зеленського виконувати мінські домовленості

Канцлерка Німеччини і президент Франції наголосили президенту України на необхідності повного втілення мінських домовленостей обома сторонами протистояння на Донбасі, а також заявили, що "Німеччина і Франція й надалі докладатимуть зусиль у "нормандському форматі".

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу