Зміни до Конституції не передбачають особливого статусу Донбасу, – Президент (відео)

13:58 16 липня 2015 р.


Фото: Ukrainen Foto

Петро Порошенко запевнив у четвер: «Україна була є і буде унітарною державою».

Президент Петро Порошенко наполягає, що нові зміни до Конституції України не передбачають особливого статусу Донбасу. Про це він заявив сьогодні, 16 липня,, виступаючи перед депутатами у Верховній Раді. Зокрема Президент наголосив:

«Україна була є і буде унітарною державою. І проект змін  до Конституції не передбачає і не може передбачати ніякого, як сьогодні написали деякі ЗМІ особливого статусу Донбасу. 

«Проект лише припускає можливість специфічного порядку здійснення місцевого самоврядування в окремих адміністративно-територіальних одиницях Донецької і Луганської областей, що визначається окремим законом. Цей закон двічі був ухвалений парламентами попереднього і цього скликань.

Я впевнений, що запропонована норма жодним чином не виходить за межі Мінських домовленостей, які всім світом, Радою безпеки ООН, всіма нашими партнерами, які забезпечують потужну світову коаліцію з підтримки України під час російської агресії, ці Мінські домовленості визнані безальтернативною основою для політико-дипломатичного врегулювання».

Цю заяву передало сьогодні, 16 липня, інтернет-видання «Українська правда». Натомість на «Радіо Свобода» цитують зі сьогоднішньої промови Президента в парламенті:

«В проекті жодного натяку на федералізацію, проект не передбачає і не може передбачати особливого статусу Донбасу, проект лише припускає можливість специфічного порядку у здійсненні місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу, що визначається окремим законом», – сказав він, додавши, що цей окремий закон двічі ухвалювала Верховна Рада».

Відтак Порошенко закликав депутатів підтримати законопроект щодо децентралізації і наголосив, що цей документ жодним чином не порушує мінські домовленості.  Водночас, відмовились голосувати за ці зміни до Конституції фракції «Самопоміч» та «Радикальна партія». 

Раніше Порошенко вніс до Верховної Ради відповідний проект закону. Документ, зокрема, передбачає внесення змін до перехідних положень і закріплення норми, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей визначаються окремим законом. Крім того, вносяться зміни, які збільшують повноваження органів місцевої влади. Зміни до Конституції в частині децентралізації мають бути ухвалені до кінця року – це передбачають, зокрема, мінські угоди. 

Сьогодні сепаратисти вкотре заявили, що законопроект змін до Конституції України, запропонований президентом України Петром Порошенком, не відповідає принципам Мінських домовленостей.  За словами представника терористичного угруповання «ДНР» Дениса Пушиліна, Київ, всупереч мінським угодам, не погодив конституційну реформу з главами угруповань «ДНР» та «ЛНР» і не забезпечив «законодавче затвердження особливого статусу Донбасу».

Під час підготовки змін до Конституції в частині децентралізації сепаратисти неодноразово заявляли про їхню невідповідність мінським угодам, також про це заявляла Росія, проте інші учасники мінських переговорів про це не заявляли. Про це повідомили сьогодні, 16 липня, на «Радіо Свобода».

dailylviv.com

До теми

12:21 4 грудня 2021 р.

Відзначення 30-ї річниці ЗСУ за участю Володимира Зеленського: у Львові перекриють дві вулиці

У понеділок, 6 грудня о 17:50 годині у Львові на площі біля Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбудеться телеміст з нагоди відзначення 30-ї річниці Збройних Сил України за участю Президента України Володимира Зеленського.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу