Злочини Москви змусили перевести АТО в позиційну війну, – експерт

23:08 15 липня 2014 р.

Фото до новини


Фото: Radiosvoboda.org

На цьому керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор спільноти «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук наголошує за підсумками 15 липня.

Керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор спільноти військових експертів «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук розпочав у четвер коментувати (на сайті «ІС» та на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook») підсумки 15 липня традиційно для нього – «з поганого:

1. Успіхи сил АТО, яким ми раділи одразу після закінчення «перемир'я», змінилися якоюсь «позиційної війною». 

Головна причина – в тім, що, рятуючи своїх терористів на Донбасі від повного розгрому, Москва йде на всі мислимі й немислимі міжнародні злочини. Це й закидання в Україну важких озброєнь (тепер уже все частіше – разом з екіпажами та бойовими розрахунками), й пряма вогнева підтримка бойовиків із території РФ – по позиціях наших прикордонників та Збройних Сил. 

Я не знаю – чому ми вперто соромимося назвати речі своїми іменами й на офіційному рівні констатувати, що йде війна Росії проти України. Адже доходить до абсурду. 

От сьогодні в РНБО загадали ребус. По місту Сніжному в Донецькій області завдано авіаудару. Наша авіація в повітря не піднімалася.

Фахівці в штабі АТО стверджують, що ніякої авіації у терористів бути не може апріорі. Питання: хто б міг нанести цей удар?

У РНБО придумали термін: «невідомий літак». Та чий це літак може бути, якщо не сили АТО й не бойовики – чи багато варіантів? Тим часом загинуло 11 мирних жителів... 

Поки ми не назвемо чорне чорним, а війну війною, цей театр абсурду буде продовжуватися. 

2. Із цієї ж серії. Тривають танці навколо поставки Францією Путіну вертольотоносців «Містраль». Позиція Парижа: так адже в України з Росією «все чудово, прекрасна маркіза2, чого ж нам відмовлятися від контракту? 

Суть у тім, що Україні Захід не може постачати озброєння, оскільки це заборонено кодексами поведінки експортерів – мовляв, це зона конфлікту, зброю сюди продавати не можна. А Росія, яка почала й веде цю війну, з точки зору міжнародного права, до цього конфлікту «не має ані найменшого стосунку»! 

Якщо ми змусимо міжнародне співтовариство визнати, що Росія веде проти України війну – питання заборони поставок цивілізованими країнами в РФ продукції військового та подвійного призначення вирішиться саме собою. Хто продасть Путіну хоч патронну гільзу – злочинець. 

3. У російських містах місцева влада вже відкрито проводить церемонії з відправлення «добровольців», також відкрито завербованого військкоматами за непогані гроші на війну в Україні. Сьогодні така церемонія пройшла в Самарі. 

Я дуже сподіваюся, що всі найманці, яким аплодували сьогодні російські виродки в Самарі, до єдиного повернуться додому. У красивих цинкових упаковках. Нехай і не зовсім в комплекті. 

З хорошого: 

1. МЗС сьогодні заявило: українська сторона розраховує, що завтра Рада Європи прийме рішення про введення чергового рівня санкцій проти РФ. 

Чесно кажучи, надії на це не так багато. Але наші джерела в дипломатичних колах свідчать: буквально за останній тиждень риторика багатьох європейських дипломатів змінилася на користь України. Сподіваюся, що завтра ми все ж зможемо сказати Європі «спасибі» від чистого серця. 

2. Четверо членів екіпажу збитого вчора Ан-26 сил АТО вже врятовані. Будемо тримати кулаки, щоб і з іншими хлопцями все було добре – в тому числі тими, хто потрапили в полон. 

Сьогодні російські ЗМІ показали відео допиту одного з цих наших хлопців. «Я дав присягу й роблю те, після чого мені совість дасть можливість жити», – сказав він. 

Я не знаю – навіщо тупоголові російські пропагандисти стали демонструвати це відео. Вони хотіли показати, що «військові української армії пройшли промивку мізків київської пропагандою». А показали героя й патріота, який залишається вірним присязі. Україна, хай тобі заздрять усі на цій планеті – за таких твоїх синів. 

3. Канцлер Німеччини Меркель почала переконувати, що її «неправильно зрозуміли» з приводу підтримки прямих переговорів з терористами. Мовляв, я такого не говорила, й взагалі невинна я.

Люблю демократичні країни. Українці трішки потролили Ангелу Хорстівну в Фейсбуці з брендовою фразою «Danke, Frau Ribbentrop», й одразу реакція. 

Якби за словами Меркель послідували справи, й відмова від лобістських симпатій до Путіна – ціни б їй не було. А то ж і справді повне відчуття, що пані канцлер націлилася в персональні пенсіонери «Газпрому». 

До слова, як і президент Франції, якого за продаж «Містралів» в соцмережах потролили сьогодні. І заслужено».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини