Жоден з договорів про співробітництво громад Львівщини не підтриманий держорганами, – експерт

19:19 2 серпня 2017 р.

Богдан Зелений на фото в центрі, справа

Богдан Зелений на фото в центрі, справа

Жоден з двох договорів про співробітництво громад, які укладено у Львівській області, не підтриманий державними органами. Вони лежать «мертвими» папірцями.

Про це сьогодні, 2 серпня, під час круглого на тему: «Співробітництво громад в Україні: стан та перспективи», який відбувся у Львівському прес-клубі, заявив експерт Центру громадської адвокатури Богдан Зелений.

Він допомагав громадам укладати ці угоди і знає відповідь на питання, чому у Львівській області укладено лише дві угоди про співробітництво, а в Полтавській – 39.

- Держава каже, що якщо договір укладають три і більше громад, то їм обов’язково надають підтримку. Але на практиці ми цього не бачимо. Ми подаємо заявку в ДФРР, вона в нас не проходить, - поскаржився він.

За його словами, щоби укласти такий договір, над ним треба ретельно попрацювати.

- Голови територіальних громад, яким пропонують укладати ці угоди, кажуть: «А навіщо нам це? Ми півроку чи рік будемо бавитися з тим всім, а в результаті нічого не отримаємо. Тому що немає підтримки на рівні області», - каже він.

Експерт вважає, що обласне керівництво мусить підтримувати ініціативи громад.

Також, на його думку, дуже мало інформації з цього приводу.

- Є проблема з інформуванням. Навчання та семінари з цього приводу проводять у великих громадах. А варто би проводити у малих, про які говорять, що вони неспроможні. Хоча спроможність громади вимірюється не тільки у фінансових показниках, - заявив він.

На його думку, таких знань потребують громади Самбірського району, де є багато малих ОТГ і, які окремі чиновники вже затаврували як неспроможні.

- Їх треба не відразу таврувати, що ви неспроможні, а думати і допомагати розвиватися. Бо їх просто використали в 2015 році, коли треба було показати показники у Львівській області по об’єднаних громадах, - говорить Богдан Зелений. 

Довідка
Після старту процесу децентралізації та реформи місцевого самоврядування, у 2014 прийнятий Закон України «Про співробітництво територіальних громад». Досвід країн Європи, США та Канади показує, що співробітництво територіальних громад може бути ефективним механізмом для соціально-економічного, культурного розвитку територій, вирішення питань місцевого значення, проблем громад.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

23:03 23 жовтня 2020 р.

Хто фінансує кампанії та на що витрачають гроші кандидати на посаду міського голови Львова

За крісло міського голови Львова змагаються 17 кандидатів. З них проміжні фінансові звіти до Львівської міської територіальної виборчої комісії подали 11 осіб. Разом вони витратили майже 3,5 мільйони гривень (3 453 535,98).

Рубрика: Політика

22:24 23 жовтня 2020 р.

Карусель? На Львівщині в одній громаді раптом додалося 1000 виборців

У Самбірській міській громаді щонайменше за 3 адресами спостерігачі ОПОРИ виявили масову зміну виборчої адреси виборцями з різних населених пунктів Львівщина та Одеської області. Чоловіки та жінки мають різні прізвища.

Рубрика: Політика

21:47 23 жовтня 2020 р.

43% жінок у виборчих списках не означає, що таке ж представництво їх буде серед обраних

За результатами аналізу офіційних даних, завдяки дотриманню ґендерної квоти у виборчих списках до 22 обласних рад –загалом 43% жінок, тоді як у поточному складі обласних рад –тільки 15%.

Рубрика: Політика

20:34 23 жовтня 2020 р.

Львівський архітектор розповів, якими мають бути мобільні госпіталі для хворих на COVID-19

Епідіемія набирає обертів, і нині влада вже обговорює, в яких будівлях немедичного призначення можна буде розміщувати хворих на коронавірус у разі, якщо лікарні й шпиталі не витримають навали пацієнтів.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу