Жінки-кандидатки назвали чоловіка – найбільшу загрозу для 115 округа

10:04 4 червня 2019 р.

Фото до новини

Претендентки до парламенту у виборчому окрузі №115 Наталія Піпа та Лідія Бойчишин вважають, що дострокові парламентські вибори – це загроза для України.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це вони заявили 3 червня під час дебатів у рамках проекту Львівського прес-клубу «Інтерактивні відеодебати, відеодискусії і відеомарафон суб'єктів виборчого процесу з дотриманням гендерного паритету».

- Все, що є передчасним та є недостатньо підготовленим, має в собі загрозу.  Це – як недовчений екзамен чи недостатня підготовка до весілля, - каже претендентка до Верховної Ради від Української Галицької партії Наталія Піпа.

З нею погоджується і її суперниця в окрузі, кандидатка до Верховної Ради від Народного Руху України Лідія Бойчишин. 

- Народний Рух України впродовж цілого року домагався зміни закону «Про вибори» щодо відкритості списків. На жаль, цього не сталося. Ми побачили як Президент подав зміни до Закону, які містять положення про закриті списки, - говорить вона. 

За словами Лідії Бойчишин, рейтинги Президента Зеленського та його оточення різко впадуть до жовтня. Тому дострокові вибори це – нагальна потреба чинного Президента змінити парламент, аби одержати керованих депутатів.

Не честує чинного Президента і Наталія Піпа.

- До керівництва держави прийшла людина без попередніх навиків роботи. Я - не проти, аби Зеленський колись став би Президентом, але перед тим пройшов усі щаблі. Це – як пройти від першого класу до 12. А не заскочити відразу в 12 клас чи університет, - вважає вона. 

Обидві кандидатки вважають, що саме в парламенті вони можуть дати найбільшу користь країні. 

- Дуже часто громадські ініціативи випереджають законодавчі ініціативи в нашій державі. Потрібно нагально вирішувати проблему, але законодавча база є не готовою. Тому я вирішила, що маю досить досвіду та компетенції, аби брати участь у законодавчому творенні української держави. Крім того, моя професійна діяльність є досить масштабною. Я багато працюю в екологічному напрямку, є експерткою в різних робочих групах щодо екологічних проблем Грибовицького сміттєзвалища, очисних споруд «Львівводоканалу», є керівником проектів, які ми спільно з науковцями «Львівської політехніки» та Національного університету імені Івана Франка, розпрацювали. Зокрема – методологію очистки фільтратів. Тому я можу з відповідальністю говорити, що я готова стати народним депутатом України, - запевняє членкиня центрального проводу Народного Руху України, доцент Національного університету імені Івана Франка, кандидат хімічних наук Лідія Бойчишин. Вона також зазначила, що понад два роки працює заступницею голови Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації та курує напрямок екології, медицини й освіти.

За словами Лідії Бойчишин, її перший законодавчий проект буде стосуватися екології – моніторингу атмосферного повітря та питної води. 

У її опонентки, Наталії Піпи, не менше заслуг перед громадою міста. 

- Мені дуже болить ця держава, це місто. І я дуже хочу змін. Мене знають в місті. Знають за моїми ділами. Це – створення скверу "Гідності", оновлення площі Довженка, перша екологічна стежка у Львові, прибирання сихівського лісу. Також я – помічниця депутата Львівської міської ради і заступниця голови Української Галицької партії. Ми вирішуємо локальні проблеми міста. Але ми ніколи не зможемо вирішити їх всі, якщо не змінимо деякі закони. До прикладу, ніколи не вирішимо проблему Грибовицького сміттєзвалища, допоки не змінимо закони в сфері екології. Тому я планую у Верховній Раді працювати у сфері «місто та екологія». Я вважаю, що маю для цього достатньо компетенції. З 13 років я є пластункою та волонтеркою. І вважаю, що теза про сильну державу – це про сильну економіку. Україну будуть любити та поважати тільки тоді, коли ми матимемо сильну економіку. І я, як фахівець, яка навчалася кібернетичній економіці, маю багато знань у цій галузі. У нашій партії є кілька аналітичних центрів. Тому до Верховної Ради я йду не сама, а з командою, - каже вона. 

Наталія Піпа має намір працювати в Комітеті містобудування та житлово-комунального господарства Верховної Ради.  І її законодавча ініціатива стосуватиметься енергоефективності. Вона з колегами вже підрахувала, що якщо надавати на енергоефективність по 10 млрд гривень щороку впродовж 12 наступних років, то вдасться енергомодернізувати всі багатоповерхівки України. 

До парламенту разом зі своїми однодумцями йде і Лідія Бойчишин.

- За мною стоїть велика команда Народного Руху України: експерти, аналітики, економісти, освітяни, волонтери. «Народна самооборона» була організована в стінах НРУ. «Центр забезпечення військових», який очолює Сергій Дзядик, має за плечама понад 35 поїздок на схід. Народний депутат від Руху Віктор Кривенко домігся державного фінансування «Пласту», - перелічує вона своїх соратників.

Хоча, на думку Наталії Піпи, виборці не надто цікавляться рівнем професіоналізму нардепів, коли надають їм великий кредит довіри. 

- Рейтинг партії «Слуга народу», де ще навіть не оприлюднено списку, вказує чітко, що виборці підтримують партію, на жаль. Сьогодні навіть кіт в мішку може пройти до парламенту за списками цієї партії  В цьому – основна проблема: виборці не дивляться на справи, а живуть міфами. З цим треба рахуватися. Адже наша держава є постколоніальною. І після Голодомору люди хочуть співчуття та розуміння. Але не хочуть чути, що треба працювати. Тому вони повірять в казку. Ми проводимо наші внутрішні опитування на Сихові. І, серед інших лідерів суспільної думки, виборці висловлюють бажання голосувати за кандидата "Зе". Хоча цей кандидат навіть імені ще немає, - каже претендентка до Верховної Ради від Української Галицької партії.

Обидві конкурентки вважають, що жінки не тільки можуть, але й повинні ставати до керма держави. І ніщо та ніхто їм в цьому не завадить. 

- Я давно є в жіночому русі, працюю заступницею голови Союзу українок у Львівській області. І часто чула, що жінка не має часу займатися політикою, що жінка – це берегиня домашнього вогнища. Однак, сьогодні умови змінилися. Жінки мають більше часу приділяти суспільно-громадській роботі та змінюють свідомість суспільства. Жінка готова брати на себе відповідальність не тільки за виховання своїх дітей, але й за просвітництво громадян. Жінки на сьогодні достатньо компетентні, аби творити законодавчу базу України, - каже Лідія Бойчишин. 

Її підтримує і опонентка.

- Спосіб життя та обставини змінилися. І жінки можуть поєднувати турботу про родину та про все суспільство. Це – коли ти йдеш щось змінювати заради власного і суспільного блага. Тільки в жодному разі не можна ставити своє благо вище за суспільне. В цьому і є проблема нинішньої політики. У нас до політики приходять не дурні люди. Але вони свої інтереси ставлять вище за суспільні. А жінки – більші емпати, більше відчувають людей. І це добре.  Жінка, попри те, що скерована на ціль, враховує інтереси інших і вміє це збалансувати. І це в нас закладено природою. Тому за жінками в політиці – майбутнє, - говорить Наталія Піпа. 

Потенційних кандидаток не зупинить конкуренція у 115 виборчому окрузі з боку відомих чоловіків. Тут, за попередньою інформацією, також можуть балотуватися міський голова Львова Андрій Садовий та співвласник ринку «Шувар» Роман Федишин.

- Найбільша загроза, якщо тут балотуватиметься Григорій Козловський. Пан Григорій – загроза для будь-якої демократичної системи. Він працює в неправовому полі. Я мала можливість сперечатися з ним, коли він на Сихові мав намір збудувати 27-поверховий житловий будинок на землях громадської забудови. Тобто, там може бути тільки 10 відсотків житлової забудови, а решта – школа, стадіон, театр, офіси, садочки. І пан Григорій мені відповів, що я не можу вимагати у нього дотримуватися закону, а можу вимагати тільки на кухні борщу від чоловіка, - розповіла Наталія Піпа.

Її опонентка нагадала, що до 115 округу входять Винники та частина Личаківського району. 

- І тут є проблема Винниківського лісу. Є проблема комплексу, який будує пан Козловський, - говорить Лідія Бойчишин.

Цікаво, що й кандидатка до Верховної Ради від Української Галицької партії, і кандидатка від Народного Руху України не тримають вдома жодних тварин.

- Я вдома тварин не тримаю. Тому можу виокремлювати час для суспільної роботи. Ми посадили кущі замість парапетів та на «Шуварі» коло зупинки посадили п’ять кленів і сто кущів пухироплідника. Той час, який би я приділяла тваринам, я використовую для того, аби зробити зміни в місті, - каже Наталія Піпа. 

Лідія Бойчишин, хоча й не тримає в себе ні собаки, ні кота, але не проти, коли сусідські тварини відвідують її обійстя. 

- Тварини – це є великий обов’язок. Ми живемо в приватному будинку. Сусіди навколо тримають тварин. І їхні домашні улюбленці дуже часто гостюють у нас на подвір’ї. Тому ми їх підгодовуємо, - зізналася вона. 

Довідка

Мета проекту: Інформування мешканців і журналістів Львівщини та України про кандидатів у депутати Верховної Ради. Забезпечення комунікацій між виборцями, ЗМІ, експертами і кандидатами в народні депутати та їхніми командами для усвідомленого, якісного вибору нового парламенту. Підвищення рівня прозорості виборчого процесу та активізації і поліпшення діяльності ЗМІ. Паритетне представлення жінок-кандидаток для формування нового парламенту з дотриманням 30% квоти.

Проект підтримує «Медійна програма в Україні», яку виконує міжнародна неурядова організація «Internews» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів