Жертви війни на сході України – наслідок радянських статутів в армії, – полковник

15:42 1 грудня 2015 р.

Українські статути – це примітивна калька радянських статутів, які були перекладені з російської мови на українську. І ніякої реформи української армії не відбувалося.Про це сьогодні, 1 грудня, під час дискусії «Статутні відносини та позастатутні традиції військовослужбовців у збройних силах США та України», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив керівник Регіонального медіа-центру Міноборони України (м. Львів), полковник Збройних сил України Олександр Поронюк.

- Давайте пригадаємо, що українську армію постійно скорочували, закони постійно змінювали, - каже він.

Він нагадав, що навіть до таких важливих речей для будь якої армії, як бойовий статут, де прописані бойові дії взводу, роти, батальйону і вищих ланок, ні в кого руки навіть не доходили. Тому що це – дуже затратна справа, яка потребує ресурсів та радикальних змін.

-  На перших порах війни, коли ми користувалися тими статутами, які у нас є,  ми несли суттєві втрати. Варто згадати Волноваху, де були перші загиблі. Вони просто цей бойовий статут не виконували. Вони просто йшли колоною, стали обабіч дороги і вирішили переночувати, - каже Олександр Поронюк.

За його словами, тільки після жахливих втрат стало зрозуміло, що треба жорстко виконувати вимоги бойових статутів: як стояти в таборі, як здійснювати бойову охорону, як ходити в дозори та інше.    

- Це – ціла наука, котрій вчаться все життя, - каже український полковник.
Він також зауважив. що статути американської армії більш прості, зрозуміліші і їх легше виконувати.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

19:17 24 жовтня 2020 р.

Прорахувалися: на Львівщині терміново додруковують бюлетені

Додруковують бюлетені для трьох ДВК у Франківському районі міста Львова, оскільки комісія забула, що в них збільшилася кількість виборців через ліквідацію сусідньої дільниці. А для двох дільничних виборчих комісій у Миколаївській міській громаді не вистачає бюлетенів.

Рубрика: Політика

12:06 24 жовтня 2020 р.

У Львові кандидати та партії приховано агітують у день тиші

Нові білборди у Львові та регіонах з рекламою без вихідних даних, яка не містить ні імен чи прізвищ кандидатів, ні назв партій, але натякає на них гаслами (чи їх фрагментами) та стилем виконання і, швидше за все, буде використовуватись у день тиші та в день голосування..

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу