Зеленський – це явище політтехнологів Порошенка, – політолог у Львові

14:48 26 лютого 2019 р.

Мешканці Львівщини голосують не розумом, а серцем. Вибір галичан завжди ірраціональний, а будь які раціональні аргументи сприймають в штики.

Про це сьогодні, 26 лютого, під час прес-конференції на тему: "Виборчі тренди лютого. Львівська область”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив доцент кафедри політології Львівського національного університету імені Івана Франка Любомир Скочиляс. 

- Якщо галичанам добре пояснити, що якщо вони не оберуть Порошенка, то Україна перетвориться або на колонію Росії, або буде завойована, то зрозуміло, як вони проголосують. А ось посилання: «газ - удвічі дешевший» тут не буде таким успішним, як гасло «Армія. Віра. Мова.», - зауважив він. 

На думку політолога, з наближенням виборів з боку мешканців Галичини дедалі менше буде реалізму, а більше – емоції.

- Також виборці будуть орієнтуватися на тих кандидатів, які є прохідними. І певний відсоток виборців, які зараз висловлюють підтримку одному кандидату, віддадуть свій голос на виборах іншому лідеру, - говорить Любомир Скочиляс.

До прикладу, як пояснила директорка дослідницького центру «Соцінформ», доцентка кафедри соціології Українського католицького університету Наталія Зайцева-Чіпак, окремі прихильники Анатолія Гриценка можуть зрадити йому з Петром Порошенком та Володимиром Зеленським.

- Анатолій Гриценко відповідає консервативному мисленню виборців. І ці його виборці можуть відійти до Петра Порошенка. Ті виборці, які вбачають у  Анатолієві Гриценкові несистемного та чесного політика, підуть голосувати за Володимира Зеленського, - говорить вона. 

А ось електорат Юлії Тимошенко не зрадить своїй лідерці ні за яких обставин. 

- Вони навіть не припускають думки, що вона не виграє вибори. Вони її люблять, вони її підтримують і свято вірять, що вона переможе, - пояснює соціологиня. 

Любомир Скочиляс називає цей електорат «ядерним» електоратом, який ні за яких обставин не перейде в інший табір. Таких прихильників мають і Петро Порошенко, і Юлія Тимошенко. Цей «ядерний» електорат, якщо їхній фаворит не вийде у другий тур, то або не прийде голосувати в другому турі, або проголосує проти всіх. 

Що стосується прихильників Володимира Зеленського, то під час опитування його прихильники пояснювали, чому голосуватимуть саме за нього. Одна частина вважає його новим обличчям у політиці, яке здатне ув’язнити  корупціонерів. Інша – що він хороший бізнесмен, який створив свій успішний бізнес з «нуля». Ще дехто вважає, що Зеленський не зацікавлений у війні, отож зможе домовитися з Путіним та закінчити її. 

- А частина респондентів вважає, що він досвідчений в політиці, через те, що знімав серіал «Слуга народу», а неможливо його зняти, не розуміючись на політичній системі, - переказує відповіді респондентів Наталія Зайцева-Чіпак. 

За її словами, може так статися, що молодь, яка зараз обіцяє прийти на вибори і проголосувати саме за Володимира Зеленського, проігнорує вибори 31 березня. 

Натомість Любомир Скочиляс висловив думку, що Зеленський – це явище політтехнологів Порошенка.

- У мене складається враження, що штаб Петра Порошенка свідомо працює на підняття рейтингу Володимира Зеленського з тим, аби Порошенко та Зеленський вийшли у другий тур. І якщо цього вдасться досягнути, то за рахунок того, що на вибори не прийде молодь, що значна частина виборців буде виходити з державницьких позицій. Це гарантуватиме перемогу Порошенкові, - каже Скочиляс. 

Довідка 

В опитуванні взяли участь дорослі особи від 18 років і старші. Всього було опитано 1200 респондентів. Інтерв’ю проводити методом «обличчя до обличчя». Соцопитування відбулося з 8 до 18 лютого 2019 року. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

10:45 20 жовтня 2020 р.

Covid-19: у Львові розповіли - як голосувати

У цю неділю, 25 жовтня, в Україні відбуватимуться вибори до місцевих рад. За словами мера Львова, вибори відбуватимуться з дотриманням усіх карантинних вимог.

Рубрика: Політика

20:01 19 жовтня 2020 р.

Голова ЛОР запропонував замовити заборонену книгу «Справа Василя Стуса» для кожної бібліотеки Львівщини і Луганщини

Сьогодні, 19 жовтня, відбулася президія Львівської обласної ради, яка розглянула питання щодо можливості проведення позачергової сесії у вівторок, 20 жовтня.

Рубрика: Політика

21:30 18 жовтня 2020 р.

Об’єднання демсил: хто, з ким і заради чого готовий об'єднатися? – коментар Тимошенко у Львові

Напередодні місцевих виборів політики ВО "Батьківщина" і "Європейської солідарності" заявляли про необхідність об’єднання усіх проукраїнських демократичних сил задля створення більшості в органах місцевого самоврядування і з метою протистояння можливого політичного альянсу «Слуги народу» і ОПЗЖ.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Священослужитель-депутат: за і проти

Рубрика: Політика

Всі відео розділу