Завтра ініціативна група «Першого грудня» передасть спікеру Національний Акт Свободи

20:40 13 лютого 2014 р.


Фото: radiosvoboda.org

Його автори запевняють, що він повинен врегулювати ситуацію в Україні.

Про це йдеться у прес-релізі ініціативної групи «Першого грудня», опублікованому на її веб-сайті. Відтак наведемо його текст повністю:

«Завтра, 14 лютого о 16:00 відбудеться брифінг В’ячеслава Брюховецького та Мирослава Поповича – після зустрічі із Головою Верховної Ради України Володимиром Рибаком на сходах Українського дому.

«Розмежовуючи минуле і майбутнє, у нашій країні повинен постати суспільний договір, який допоможе врегулювати нинішнє становище, відновити справедливість і визначити пріоритети змін. Цій меті підпорядкований Національний Акт Свободи, який передаємо Верховній Раді України», – говорять відомі інтелектуали, учасники Ініціативної групи «Першого грудня»: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський.

Група дала поштовх роботі фахівців, які підготували документ – Національний Акт Свободи. Йдеться про суспільний договір, який здатен регулювати відносини в Україні до появи нової редакції Конституції України, – говорять відомі суспільні діячі. Представники групи передадуть 14 лютого документ Голові ВРУ Володимиру Рибаку, після цього зустрінуться зі ЗМІ.

Учасники брифінгу:

В’ячеслав Брюховецький, Почесний президент Національного університету «Києво-Могилянська академія», черговий головуючий Ініціативної групи «Першого грудня».

Мирослав Попович, директор Інституту філософії НАН України, учасник Ініціативної групи «Першого грудня».

Євген Сверстюк, філософ, дисидент, учасник Ініціативної групи «Першого грудня».

«Цей документ містить такі принципові і взаємопов’язані елементи, як план політичного врегулювання, принципи роботи Уряду народної довіри, механізми стримувань і противаг, конкретні заходи з відновлення довіри і справедливості, завдання перетворень, а також передбачає появу якісно нового способу і механізму громадського контролю за діями влади, вираженого представницьким органом – Народною Радою. Акт дає реальний шлях виходу з кризи і вперше збалансовує політичну і суспільну складові врегулювання, пропонуючи стратегічне рішення. Документ є проектом конституційної і суспільної угоди, що регулюватиме відносини в нашій державі до появи нової редакції Основного Закону, і ми закликаємо Верховну Раду України розглянути і схвалити Національний Акт Свободи», – пояснюють в Ініціативній групі «Першого грудня».

Нагадаємо, що створена у двадцяту річницю референдуму ініціативна група «Першого грудня», до якої ввійшли чільні представники національної інтелігенції: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський, має на меті домогтися встановлення в країні нових правил гри».

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу