Затемнене фінансування виборів на Львівщині, – «Опора»

13:54 23 грудня 2016 р.

Під час виборів депутатів та голів об’єднаних територіальних громад, які відбулися 18 грудня, спостерігачі від «Опори» виявили 136 інцидентів з ознаками порушення закону, склали 22 акти про факти зловживань та порушень й підготували п’ять скарг.

Про це сьогодні, 23 грудня, під час прес-конференції на тему: «Вибори в об'єднаних громадах на Львівщині: підсумки громадського спостереження», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив аналітик ГМ "ОПОРА" Олександр Неберикут.

Ці дані стосуються всіх 22  областей України, в яких відбулися вибори.

- Ми оцінюємо ці вибори як такі, що частково відповідають законодавству і не повною мірою демократичним виборчим стандартам. Підстав не довіряти цим виборам немає. Але є низка  суттєвих зауважень, які пов’язані з окремими зловживаннями та порушеннями, - каже він.

За його словами, виборче законодавство від минулих виборів абсолютно не змінилося. Тому якість виборчого процесу цього разу залежала від дій учасників виборів.

Так, спостерігачі зауважили, що переважна більшість кандидатів не подавали проміжних фінансових звітів про витрати з виборчих фондів.

- Значна частина кандидатів навіть не відкривала цих виборчих фондів, що унеможливило контроль за фінансуванням виборчої кампанії та ставить під сумнів довіру до прозорості фінансування виборчої кампанії та передвиборчої агітації з боку кандидатів, - вважає Олександр Неберикут.

Також спостерігачі звертають увагу на способи формування виборчих округів. Ця проблема була і на виборах в 2015 році.

- Виборчі комісії не забезпечили рівність кількості виборців в округах. Через нечітке формулювання в законодавстві комісії довільно трактують норму про дотримання приблизної кількості виборців в округах, - звертає увагу аналітик ГМ "ОПОРА".

Крім того спостерігачі зафіксували, що більшість кандидатів у депутати або на посади голів є представниками органів державної влади або органів місцевого самоврядування. Альтернативних кандидатів було дуже мало.
Дуже здивувало спостерігачів і те, що виборчі комісії надважко йшли на співпрацю зі спостерігачами й навіть виборцями.

- Деякі виборці комісії дозували або невчасно оприлюднювали інформацію. Отже, може бути фальсифікація документації. Тому що контролювати за нею спостерігачам не вдалося, - висловлює свої підозри Олександр Неберикут.

У день голосування спостерігачі виокремили три типові проблеми. Це - низький рівень кваліфікації членів комісії, перешкоджання роботі офіційних спостерігачів і те, що поліція не реагувала оперативно на окремі інциденти порушення виборчого законодавства.

- Це для нас стало сюрпризом, тому що ми вже відвикли від протидії чи перешкоджання нашій роботі, - дивується аналітик.

Прес-конференція
Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

16:23 25 січня 2021 р.

Конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області прийматиме заявки до 1 березня

Прийом заявок на обласний конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області продовжено до 1 березня 2021 року. Таке рішення ухвалила Конкурсна рада з реалізації програми сьогодні, 25 січня.

Рубрика: Політика

11:17 25 січня 2021 р.

У Мурованому біля Львова головою сільради обрали безпартійного

Учора, 24 січня, відбулися повторні вибори Мурованського сільського голови. Найбільшу підтримку з-поміж восьми зареєстрованих кандидатів отримав самовисуванець, безпартійний Богдан Свистун - секретар виконавчого комітету Мурованської сільської ради.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу