Заробітчани можуть змінити картину виборів у другому турі

18:05 22 лютого 2019 р.

У Львівській області офіційно налічується 60 тисяч трудових мігрантів, які постійно проживають за кордоном. І ці люди не приїдуть голосувати додому, тому що це для них – затратно фінансово.

Про це сьогодні, 22 лютого, під час засідання прес-центру «Вибори-2019» на тему: «Які чинники найбільше впливають на зміну кількості виборців на Львівщині? Тенденції і наслідки», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила в.о. голови Львівської міської парторганізації «ВО «Батьківщина» Наталія Тимчій. 

На її думку, важливий фактор, який буде впливати на кількість виборців – це трудова та освітня міграція. 

- Львівська область – прикордонна територія. Дуже велика кількість мешканців виїжджає за кордон на заробітки, - зауважила Наталія Тимчій. 

Наталя Тимчій прогнозує, що дуже великий відсоток виборців навесні на вибори не прийде. 

- За соціологічними опитуваннями у грудні 2018 року, 9,3 відсотки осіб взагалі не планували голосувати, 30 відсотків вагалися. І за останніми опитуваннями, третина виборців досі вагається – чи підуть вони на виборчу дільницю, - озвучує вона прогнози. 

Голова Львівської обласної партійної організації «УКРОП» Ігор Телішевський нагадав, що другий тур виборів відбудеться напередодні Великодня. Отже, заробітчани обов’язково повернуться додому та зможуть проголосувати. І це вже кардинально змінить ситуацію на виборах.

- Кандидати в Президенти працюють тільки з тими виборцями, які живуть в Україні. А з тими, хто живе за кордоном, – ні. Думка тих, хто виїхав, кардинально відрізняється від думки тих, хто ніколи нікуди не виїжджав. Вони по-іншому дивляться на світ, - попереджає Ігор Телішевський. 

Він також вважає, що свою думку можуть продемонструвати переселенці зі Сходу України, які оселилися у Львові. Адже це – перші вибори, де вони зможуть повноцінно голосувати. 

- Ми не знаємо, чи вони підуть на вибори. А якщо підуть, то яким чином будуть голосувати, - наголосив Ігор Телішевский.

Крім того є певна кількість громадян, які виписалися зі своїх помешкань, аби їхні рідні мали змогу оформити субсидії. Через цей крок вони втратили право голосувати, тому що для волевиявлення на виборах громадянин України має бути десь зареєстрованим. 

- Навряд чи ці люди знов пропишуться у своїх квартирах. Тому що через це вони втратять субсидії, - вважає Ігор Телішевський. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

19:30 26 жовтня 2020 р.

Явка виборців на Львівщині вища, ніж в Україні

25 жовтня в Україні та на Львівщині зокрема, відбулися місцеві вибори 2020 року. Через пандемію коронавірусної інфекції цього року виборчий процес проходив з дотриманням усіх необхідних протиепідемічних засобів.

Рубрика: Політика

19:11 26 жовтня 2020 р.

Рахують, сплять, перераховують: ОПОРА розповіла, як у Львові відбувається підрахунок голосів на місцевих виборах

До обіду понеділка до ТВК надійшли бюлетені лише із 40-ка дільниць, до яких немає зауважень, а всього у нас – понад 300 дільниць.

Рубрика: Політика

15:14 26 жовтня 2020 р.

До Львівської облради проходять дев’ять партій, опрацьовано 87,5% протоколів - джерело в облвиборчкомі

Прохідний бар'єр на виборах до Львівської обласної ради, які відбулися у неділю, за результатами опрацювання 87,5% протоколів долають дев'ять партій.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу