Законопроект про ДУК ще дуже «сирий», – генерал-майор міліції

19:38 26 травня 2015 р.

Але він необхідний заради зміцнення обороноздатності держави, вважає ректор Львівського державного університету внутрішніх справ генерал-майор міліції Валерій Середа

Генерал-майор міліції досі перебуває на обліку в Збройних Силах України у званні старшого сержанта. Бо в цьому званні він звільнився колись з радянської армії в запас. Такий гальмівний шлях у військкоматів. А в разі мобілізації «генерал-сержант» би мав прибути за конкретною адресою об’єкту, територія якого вже давно приватизована і там побудовані житлові приватні будинки.

Про це сьогодні, 26 травня, у Львівському прес-клубі під час прес-конференції на тему: "Зі Львова стартує громадське обговорення законопроекту Дмитра Яроша про Добровольчий український корпус" повідомив ректор Львівського державного університету внутрішніх справ генерал-майор міліції Валерій Середа (на фото справа).

- Цей законопроект є спробою не просто узаконити ДУК, а вирішити проблему обороноздатності нашої держави. Останні події показали, що   боронити свій край при тій системі, яка у нас була, ми не змогли. У підсумку ми втратили територію і не можемо її відвоювати. Тому що ми втратили час. А втратили час тому, що не було у нас системи оборони держави. Вона руйнувалася з початку здобуття нами незалежності, - каже міліцейський генерал.

Заступник начальника управління СБУ у Львівській області полковник Володимир Кобелінський (на фото зліва) звернув увагу на те, що в майбутньому законі варто окремими пунктами виокремити питання носіння, застосування та використання зброї добровольцями – як під час бойових дій, так і в цивільному житті.

На думку спеціалістів, цей законопроект потребує доопрацювання. Але такий закон дуже потрібний.

- До якої моделі нашого мілітарного суспільства ми йдемо? - запитує офіційний речник ДУК  Андрій Шараскін  (позивний «Богема»).- Якщо на потрібна професійна армія і мобілізаційний резерв, то тоді у нас єдина мета: створити цю професійну армію. А з іншого боку – добровольчий мобілізаційний резерв. Тоді мобілізація буде проходити у певних рамках. Якщо ти професійний військовий, то ти будеш мобілізовуватися в ЗСУ, а якщо доброволець, то – в ДУК.


Відео:

dailylviv.com

До теми

15:34 27 жовтня 2020 р.

Синютка закликав всі політсили, включно із Самопоміччю, об’єднатися в новообраній ЛМР

У Львівській міській раді «Європейська Солідарність» матиме найбільше представництво депутатів - близько 30%. Такими є попередні результати більшості соціологічних служб, а також паралельного підрахунку експертів «ЄС».

Рубрика: Політика

15:17 27 жовтня 2020 р.

Опрацьовано 100% протоколів: у Львівську міськраду заходить 5 партій

Сьогодні, 27 жовтня, на брифінгу «Львівщина після першого туру місцевих виборів» у Львівському пресклубі штаб "Європейської Солідарності" надав журналістам інформацію про результати голосування до Львівської міської ради, після опрацювання 100% протоколів ДВК.

Рубрика: Політика

14:47 27 жовтня 2020 р.

На двох стільцях: людина Садового, яка очолювала виборчу комісію, балотувалась до Львівської райради від іншої партії

Голова однієї з виборчих комісій у Львові, який представляв кандидата на посаду міського голови Львова Андрія Садового, примудрився одночасно бути кандидатом в депутати до Львівської районної ради від партії «Сила і честь».

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу