Закон про кримінальне переслідування за «виправдовування» дивізії «Галичина» прийнято ще раз

13:45 28 січня 2014 р.

  • 0
  • 2898


Фото: ptawka.blogspot.com

Його повторно зареєстрував у парламенті голова комуністичної партії.

Як повідомляє у вівторок «Еспресо.TV», лідер КПУ Петро Симоненко ще раз зареєстрував два «антифашистських» у лапках законопроекти – «Про внесення змін до статті 297 Кримінального кодексу України (щодо відповідальності за осквернення або руйнування пам'ятників, споруджених в пам'ять, тих хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни – радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців» та «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за заперечення чи виправдання злочинів фашизму», в якому зокрема згадано дивізію «Галичина» Верховна Рада проголосувала за ці закони пакетом і без обговорення.

Як інформує у вівторок «Українська правда», лідер «Свободи» Олег Тянибок не виключає, що за новим законом про заперечення злочинів фашизму можна буде притягнути до відповідальності будь-кого, хто «каже патріотичні речі». Про це він заявив в інтерв’ю журналістам у вівторок після голосування у парламенті.

За його словами, фракція «Свободи» не голосувала за пропоновані комуністами закони. «Наша пропозиція була не розглядати так звані фашистські закони, або ставити їх хоча б у першому читанні, оскільки там купа моментів, які можуть створити юридичні проблеми для тих, хто говорить, що вояки УПА – це герої нашої держави», розповів він журналістам.

На думку Тягнибока, положення закону «Про заперечення…» нечіткі і неконкретні, «прибічниками фашизму можна буде вважати будь кого, хто говорить патріотичні речі». Проте, за словами лідера «Свободі», опозиція погодилися голосувати цей закон, «щоб отримати позитивне голосування по скасуванню законів 16 січня». «Тому було прийнято рішення в цілому голосувати за фашистські закони, але «Свобода» не голосувала», – додав він.

Тягнибок назвав скасування законів у вівторок «першим кроком», «також маємо заяву про відставку Азарова, а з ним йде весь уряд, в тому числі «ненависний Табачник». Проте, депутат підкреслив, що поки що немає підпису президента під заявою Азарова про відставку.

Зараз у парламенті йде робота над законом про амністію. Опозиція наполягає на безумовному звільнені людей, яки затримані по всій Україні. «Влада наполягає, щоби в цей закон були внесені прикінцеві положення. Мітингувальникам пропонується 15 днів на звільнення адмінбудинків, магістралей,  

на збір наметів», розповів депутат. «Зараз домовляємось, яким буде цей закон», – додав Тягнибок.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

14:22 20 лютого 2019 р.

Росія відповість США в Європі

Президент Росії Владімір Путін пообіцяв дати асиметричну відповідь на розгортання американцями в Європі ракет середньої і меншої дальності.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 309

14:13 20 лютого 2019 р.

США створять космічне військо

Президент США Дональд Трамп підписав указ про створення космічних військ («Space Force»).

Рубрика: Політика

  • 0
  • 306

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація ГО "Великий Львів"

Рубрика: Політика

Курс - НАТО і ЄС

Рубрика: Політика

Чорні технології на виборах Президента

Рубрика: Політика

Порушення виборчого законодавства на Львівщині

Рубрика: Політика

Спогади Романа Яремкевича, друга "Вчителя"

Рубрика: Історія

Всі відео розділу