Західна Україна готова взяти на себе відповідальність за нового Президента

19:19 25 травня 2014 р.


Фото: leocity.info

Уся відповідальність за вибори та дії нового Президента України буде покладена на мешканців Центральної та Західної України, тому що мешканці Сходу не змогли виявити свою волю під час дострокових виборів цього року.

Про це під час відеомоста-марафону «Україна вибирає Президента», який відбувається в рамках громадського мовлення (ГІТ) Львівського прес-клубу, заявила координатор кампанії спостереження за виборами у Львівській області Громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Стрелюк.

Тому, за її словами, у Львівській області особлива увага приділяється законності та порушенням на виборах. З одного боку це можуть бути дрібні порушення, але вони не дають права сумніватися у законності воєвиявлення галичан.

Так, коментуючи випадки, коли бюлетені видавали без паспорта громадянина України, то Ольга Стрелюк розказала, що цими випадками зацікавилася прокуратура. І тепер на спостерігачів, які виявили ці випадки, тиснуть члени комісій, на дільницях яких відбулися порушення.

- Вони просять відкликати свої повідомлення та зауваження, кажуть, що ті люди мали з собою паспорти, тільки тримали їх в кишенях, - каже Ольга Стрелюк.

Виконавчий директор ВГО ЛОГО «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська зауважила, що, якщо порівнювати хід виборів у Львівській області з ходом виборів у Луганській чи Донецькій, то у нас все тихо і спокійно. Але були спроби провести атаки на стаціонарні телефони у дільничних комісіях.

- Але в час новітніх технологій, коли є мобільні телефони, це просто смішно. Тому члени комісій могли спілкуватися і вирішувати питання оперативно, - каже Оксана Дащаківська.

Щодо порушень, то найбільше скарг було на невпорядковані списки. В багатьох випадках чи то через халатність, чи то з інших причин, виборці, які змінили адресу і повідомили про це завчасно, в день виборів не знайшли себе в списках. Якщо такі виборці звернуться до суду, то члени виборчих комісій будуть покарані.

Однак, знайшлися і такі виборці, які вважають, що якщо вибори загальнонаціональні, отже можна голосувати не за місцем реєстрації, а будь де.

Але найбільше потішила на одній із дільниць членів виборчої комісії бабуся, яка прийшла голосувати з пенсійним посвідченням, і поки її син бігав додому за паспортом, розважала всіх на дільниці.

Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

19:08 22 жовтня 2020 р.

Творчі спілки Львівщини закликали голосувати за Силу і честь на виборах 25 жовтня

Ліга творчої інтелігенції та творчих спілок Львівщини підтримала партію "Сила і честь" на виборах до рад Львівщині та закликала голосувати за Юрія Візняка та Любомира Сопільника.

Рубрика: Політика

14:40 22 жовтня 2020 р.

Тарас Кльофа обійшов усіх у Фейсбуці, а Ігор Васюник найбільше витратився на рекламу в соцмережах

13 зі 17 кандидатів, які претендують на посаду очільника Львівської міської територіальної громади, використовують тренд політичного піару – рекламу у соціальних мережах.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу