Загальноукраїнським партіям не цікаві місцеві вибори, – кандидат у депутати

19:45 20 жовтня 2015 р.

Виборче законодавство – це дуже велика проблема сьогодні. Тому що під час голосування виборці не дуже будуть з’ясовувати – як голосувати. Адже їх не навчили, як це треба зробити за новим законодавством.

Про це сьогодні, 20 жовтня, під час публічних дебатів на тему: «Які корективи у виборчий процес внесла децентралізація влади?», що відбулися у Львівському прес-клубі, повідомив кандидат до місцевої ради від партії «Сила людей» Віталій Ковтун.

- Не було ні навчання, не було пояснень з жодних джерел інформації. Буде велика плутанина. Є технічна можливість того, що певна громада може бути не представлена жодною кандидатурою, а на сусідньому окрузі може бути два-три учасники. Кандидати, яких громада знає, можуть не потрапити до місцевих рад, - каже він.

Віталій Ковтун вважає, що, можливо, децентралізація ще й не почалася, зате у виборчому процесі вже дуже відчутні зміни. 

- Минув рік від парламентських виборів. Минулого року в парламентських виборах хотіли брати участь 30 партій. З них взяли участь 28. Сьогодні задекларували бажання брати участь у виборах 152 партії. До участі у виборах зареєстровані – 142. Натомість у виборчих бюлетенях, в середньому, в кожній громаді зареєстровано по 10-15 партій. До прикладу, у Львові – 17, в області – 16, - каже він.

На його думку, це говорить про те що загальноукраїнським партіям не цікаве питання місцевих виборів. Зате цікаве іншим партіям, які не брали участь у парламентських виборах.

- В результаті кожна з партій отримає успіх у тій чи іншій громаді. Тобто почався партійний процес децентралізації. Але це несе і певні ризики. Тому що відбувається реорганізація партії і не дуже добре би було, якби одна якась регіональна партія отримала б абсолютну більшість і представляла би інтереси одного регіону, - каже кандидат до Львівської міської ради. 

Натомість аналітик ГМ «ОПОРА»  Олександр Неберикут зауважив, що зараз кількість партій, які балотуються на місцевих виборах, зменшилася.
- До Львівської міської ради в 2010 році балотувалася 51 партія. А зараз - всього 16, - каже він.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

14:35 28 лютого 2021 р.

Для українців з березня статують два нових безвізи

Для громадян України з березня набувають чинності дві нових безвізових угоди. Так, українці зможуть без віз відвідати Гренаду і нідерландські острови Аруба, Кюрасао, Бонайре, Сінт-Естатіус і Саба.

Рубрика: Політика

19:16 27 лютого 2021 р.

Україною не можуть керувати громадяни Російської Федерації, як це було при Януковичу, - РНБО

РНБО доручило Кабміну розробити законопроєкт про подвійне громадянство, Метою законопроєкту має стати недопущення громадян інших країн до управління державою.

Рубрика: Політика

16:37 27 лютого 2021 р.

Добкін зізнався, що Янукович і Клюєв платили Тягнибоку і "Свободі", - приклад чорного піару на сайтах

На відміну від газет, що наприкінці січня у восьми регіонах України просували переважно позитивний контент, сайти розміщували і негативну політичну «джинсу».

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу