Загальноукраїнським партіям не цікаві місцеві вибори, – кандидат у депутати

19:45 20 жовтня 2015 р.

Виборче законодавство – це дуже велика проблема сьогодні. Тому що під час голосування виборці не дуже будуть з’ясовувати – як голосувати. Адже їх не навчили, як це треба зробити за новим законодавством.

Про це сьогодні, 20 жовтня, під час публічних дебатів на тему: «Які корективи у виборчий процес внесла децентралізація влади?», що відбулися у Львівському прес-клубі, повідомив кандидат до місцевої ради від партії «Сила людей» Віталій Ковтун.

- Не було ні навчання, не було пояснень з жодних джерел інформації. Буде велика плутанина. Є технічна можливість того, що певна громада може бути не представлена жодною кандидатурою, а на сусідньому окрузі може бути два-три учасники. Кандидати, яких громада знає, можуть не потрапити до місцевих рад, - каже він.

Віталій Ковтун вважає, що, можливо, децентралізація ще й не почалася, зате у виборчому процесі вже дуже відчутні зміни. 

- Минув рік від парламентських виборів. Минулого року в парламентських виборах хотіли брати участь 30 партій. З них взяли участь 28. Сьогодні задекларували бажання брати участь у виборах 152 партії. До участі у виборах зареєстровані – 142. Натомість у виборчих бюлетенях, в середньому, в кожній громаді зареєстровано по 10-15 партій. До прикладу, у Львові – 17, в області – 16, - каже він.

На його думку, це говорить про те що загальноукраїнським партіям не цікаве питання місцевих виборів. Зате цікаве іншим партіям, які не брали участь у парламентських виборах.

- В результаті кожна з партій отримає успіх у тій чи іншій громаді. Тобто почався партійний процес децентралізації. Але це несе і певні ризики. Тому що відбувається реорганізація партії і не дуже добре би було, якби одна якась регіональна партія отримала б абсолютну більшість і представляла би інтереси одного регіону, - каже кандидат до Львівської міської ради. 

Натомість аналітик ГМ «ОПОРА»  Олександр Неберикут зауважив, що зараз кількість партій, які балотуються на місцевих виборах, зменшилася.
- До Львівської міської ради в 2010 році балотувалася 51 партія. А зараз - всього 16, - каже він.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

19:24 18 вересня 2020 р.

ОПОРА запідозрила ЛОДА у використанні адміністративного ресурсу

У день робочого візиту Президента Володимира Зеленського, у місті Львові та навколо населеного пункту, з'явилися білборди, сітілайти із текстом «Підтримую президента України», зображенням голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького та кандидата на посаду міського голови міста Львова Тараса Кльофи.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу