За неподільну Україну висловилися 4 травня 72,8% опитаних на Донеччині й 70,1% – на Луганщині (відео)

23:38 5 травня 2014 р.

Фото до новини


Фото: dem-alliance.org

Про це свідчать результати «Народного референдуму», проведеного минулої неділі на Донбасі громадськими активістами.


Відео: ТСН.ua

У сьогоднішньому повідомленні з цього приводу прес-служби Демократичного Альянсу йдеться:

«На Народному референдумі, проведеному 04 травня 2014 року в Донецькій і Луганській областях, місцеві мешканці проголосували за підтримку територіальної цілісності України і за розширення повноважень місцевих громад. 

В Донбасі відбувся Народний референдум, організований ініціативною групою з громадських активістів Донецькою і Луганською області. Мешканцям Донбасу було запропоновано висловити свою думку по двом питання:

1) Чи підтримуєте Ви територіальну цілісність України?

2) Чи виступаєте Ви за розширення повноважень місцевих громад, які виражаються в самостійній бюджетній та культурній політиці регіону?

«Усі соціологічні дослідження, що проводилися в Донбасі, констатують підтримку ідей  територіальної цілісності місцевими мешканцями. Це також підтверджує, що ідеї федералізації, створення окремих «республік» є штучними і підтримуються за рахунок матеріальної та інформаційної допомоги зі сторони. Нам було важливо отримати результати до проведення референдуму про створення так званої «Донецької народної республіки» 11 травня, яким планується за кримським сценарієм», – зазначив Дмитро Ткаченко, співорганізатор Народного референдуму в Донецькій області.

Результати, отриманні в результаті проведення Народного референдуму, красномовно відображають підтримку мешканців Донбасу територіальній цілісності України. За це проголосували 72, 8% мешканців Донецької області і 70,1% мешканців Луганської області, проти проголосувало 24,75% і 26,9% відповідно.

Результати голосування по другому питанню показали наступні результати: 84,79% мешканців Донецької області і 87,7% мешканців Луганської області підтримують розширення повноважень місцевих громад, які виражаються в самостійній бюджетній та культурній політиці регіону. Проти висловилось 2,83% і 3,3% відповідно.

«Народний референдум в Донецькій і Луганській областях є більш репрезентативний і легітимний ніж референдум, що планують проводити 11 травня сепаратисти в Донбасі за кримським сценарієм під дуло мами автоматів», – наголосив Євген Семехін, співорганізатор Народного референдуму в Донецькій області.

Народний референдум забезпечували понад 100 мобільних груп, що переміщалися по містам. Волонтери зіштовхнулися з труднощами і прямими загрозами їх життю та здров’ю. «Існувала загроза життю в Антрациті і Луганську. За представниками ініціативних груп, що проводили Народний референдум в цих містах, була погоня, волонтерам пошкодили фото та відеоапаратуру, частину бюлетенів порвали» - зазначив Володимир Семистяга, співорганізатор Народного референдуму в Луганській області.

Співорганізаторів Народного референдуму в Донецькій області Дмитра Ткаченка і Євгена Семехіна оголосили в розшук в групі «Донецької народної республіки» в соціальній мережі Вконтакті».

Натомість журналіст «Радіо Свобода» Анастасія Москвичова повідомляє сьогодні, 5 травня, в публікації «Долю Донбасу вирішуватимуть на трьох «рефередумах»?»:

За територіальну цілісність України виступає майже три чверті населення Донеччини та дві третини Луганщини. Такі результати вуличного опитування «Народний референдум», який минулої неділі провели на Донбасі громадські активісти.

На 11 травня запланований «референдум» щодо визнання так званої «Донецької народної республіки», однак паралельно проведуть й інше волевиявлення – за єдність України та приєднання регіону до Дніпропетровської області. «Чи підтримуєте ви територіальну цілісність України і чи підтримуєте розширення повноважень територіальних громад краю» – ці два запитання поставили мешканцям Донецької та Луганської областей організатори вуличного опитування «Народний референдум», у якому взяло участь 89 тисяч людей.

Ствердно на перше питання відповіли близько 73% респондентів на Донеччині і близько 70% – у Луганській області. За розширення повноважень проголосували відповідно – 85% і 88% опитаних.

Разом з тим, у Луганську та Антрациті на волонтерів напали, порвали частину бюлетенів і пошкодили фото та відеоапаратуру, розповідає співорганізатор «Народного референдуму» в областіВолодимир Семистяга. За словами активіста, на нього та його колег із Донеччини – Євгена Семехіна та Дмитра Ткаченка – оголошено «полювання», зокрема, донецьких активістів сепаратисти на своїх сторінках у соцмережах називають представниками «Правого сектору» і закликають своїх прихильників їх ловити.

Тим не менш, опитуванням вдалося охопити майже всю територію Луганщини, зазначає Семистяга. «Ми не змогли опитати Станично-Луганський район, жителі якого, в основному, позиціонують себе як донські козаки. Більше того, вони не відносять себе ні до українців, ні до росіян, а називають себе луганським народом. Ще поряд знаходиться один із найвіддаленіших районів – Міловський район, він – зовсім на кордоні, ми не змогли туди потрапити. А так інші райони ми опитали», – зазначає Володимир Семистяга. 

У Донецькій області опитування проводилося у 48 територіальних одиницях із 66. Винятками стали, зокрема, Слов’янськ, Краматорськ, Костянтинівка та Горлівка, де працювати наразі – особливо небезпечно. 

«Народний референдум» тривав один день, його забезпечувала понад сотня мобільних груп, зауважує Євген Семехін, один із тих, хто організовував його на Донеччині. «Це були групи по троє людей: водій і ще двоє людей, які там сиділи. В основному, чоловіки, було всього декілька жінок, це – найвідважніші», – розповів Семехін. 

Немає сенсу махати прапорами, коли летять кулі – активіст 

Донбас чекає на адекватну реакцію української влади, зокрема, йдеться про дієву антитерористичну операцію, бо виходити на вулиці із мирними мітингами стає небезпечно, заявляє інший організатор опитування на Донеччині Дмитро Ткаченко. Він наголошує, що «немає сенсу махати прапорами, коли летять кулі».  

Тим часом, депутат-регіонал Свердловської міськради на Луганщині Руслан Сляднєв результати опитування «Народний референдум» не визнає. У коментарі Радіо Свобода він зазначив: «Коли огульно називають все населення Донбасу сепаратистами, ви мене вибачте, я не хочу жити в такій країні. І тут ніхто не хоче. Я не знаю, де ви взяли 70% і кого ви там опитували», – сказав Сляднєв.

За словами організаторів «Народного референдуму», він і не має юридичної сили, однак покликаний проілюструвати реальну ситуацію в регіоні напередодні опитування про підтримку так званої «Донецької народної республіки», запланованого на 11 травня.

У Донецьку республіку – чи в Дніпропетровську область? 

Того ж дня планується провести ще одне опитування – «За мир, порядок і єдність з Україною», учасникам якого запропонують підтримати приєднання Луганщини та Донеччини до Дніпропетровської області, зауважує громадський активіст із Луганська Сергій Іванов. 

За його словами, минулого року із українського законодавства вилучили поняття «консультативний референдум», однак у випадку позитивної відповіді ініціативна група із проведення опитування планує передати результати до Верховної Ради, закликаючи внести зміни до законодавства щодо адміністративно-територіального поділу. Зараз триває друк понад трьох мільйонів бюлетенів».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини