За час російської інтервенції полягли 81 львівський десантник, 13 із них нагороджені орденами посмертно, – Міноборони

16:16 20 квітня 2015 р.


Фото: прес-служба Міністерства оборони України

Як повідомили в понеділок у прес-службі Міноборони, за час російської інтервенції, в боях на сході нашої держави загинув 81 десантник з 80-ї окремої аеромобільної бригади, 13 із них, відповідно до Указу Президента України, були посмертно нагороджені орденами «Богдана Хмельницького» та «За мужність».

У прес-службі міністерства оборони України повідомили сьогодні, 20 квітня,

«Відповідно до Указу Президента України, 13 захисників Батьківщини – воїнів 80-ї окремої аеромобільної бригади Повітрянодесантних військ Збройних Сил України нагороджені орденами «Богдана Хмельницького» та «За мужність» (посмертно)...

Тихо. Дуже тихо. Зовсім без будь-якого звуку, падали материнські сльози на орден «За мужність». Орден, який її син ніколи не почепить на свій однострій. І ніколи не вийде в ньому поміж люди. Бо цей орден зі страшним приписом – ПОСМЕРТНО.

Сьогодні воїни 80-ї окремої аеромобільної бригади Повітрянодесантних військ вишикувались під Бойовим прапором щоб вшанувати пам’ять своїх загиблих побратимів. А родини восьми з них перед строєм отримали ордени «Богдана Хмельницького» та «За мужність» з рук командира бригади полковника Андрія Ковальчука.

– Це найменше, що можемо зробити всі ми для вас, – зазначив полковник Андрій Ковальчук. – Кожного з ваших чоловіків, братів, дітей я знаю і пам’ятаю. Кожен з них – герой! Вони віддали своє життя щоб тисячі українців жили в нормальній квітучій мирній державі!

А потім звертаючись до батьків, ледь стримуючи сльози командир додав: «Якби я міг, то закрив би собою кожного бійця...».

Загалом за час російської інтервенції, в боях на сході нашої держави загинув 81 десантник з 80-ї окремої аеромобільної бригади. Тринадцять з них, відповідно до Указу Президента України, були посмертно нагороджені орденами «Богдана Хмельницького» та «За мужність». Ще понад 400 мужніх захисників Батьківщини отримали поранення різного ступеню важкості.

Зараз львівські десантники хочуть встановити на території частини пам’ятну стелу, де навічно будуть закарбовані імена всіх героїв, які віддали своє життя в битві з озброєними окупантами за незалежність України. Слава Героям!».

dailylviv.com

До теми

20:12 18 травня 2021 р.

Героям УПА дадуть на Львівщині по одному прожитковому мінімуму для працездатної особи

Допомога з нагоди Дня Героїв виплачується за місцем проживання чи реєстрації одержувача шляхом перерахування коштів банківським установам на їх особові рахунки або через державні підприємства поштового зв’язку.

Рубрика: Політика

18:43 18 травня 2021 р.

Верховна Рада 20 травня розгляне на вимогу Президента 8 законопроєктів

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження №122 Про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання на 20 травня.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу