З томосу найбільше виграли опозиційні сили, – релігієзнавець у Львові

20:59 21 грудня 2018 р.

На темі томосу більше виграв не Порошенко і його партія, а опозиційні сили, зокрема "Опозиційний блок".

Такий несподіваний висновок сьогодні, 21 грудня, під час засідання Громадського прес-центру “Вибори-2019” на тему: “Як томос вплине на президентську виборчу кампанію?” зробив директор РІСУ (Релігійно-інформаційної служби України) Тарас Антошевський.

-Вони змогли на себе посадити корону захисників канонічного православ’я, що вони - єдині, які захищають московський патріархат в Україні і боряться з розкольниками. У цьому випадку використання передвиборчої ситуації з їхнього боку було найбільш активним, успішним. Навіть на рівні Верховної Ради частина прихильників чи членів БПП неохоче долучалися до цієї справи. Якщо їхні округи на сході України, то вони програють. Бо їхні опоненти з проросійських сил будуть активно використовувати серед російської пастви цю ситуацію,- наголосив Тарас Антошевский.

Але в геополітичному масштабі, за словами директора РІСУ, Москва та її прихильники в Україні програли велику стратегічну битву. 

- Як би Москва не намагалася переконати, що це – не канонічно, що ніхто це не визнає. Під час богослужінь на рівні предстоятелів різних церков уже звучать згадування митрополита Епіфанія, предстоятеля Православної церкви в Україні. 

Тарас Антошевський вважає, що зміни в релігійній позиції Порошенка почали відбуватися з 2014 року.

 –Цей знаковий крок означає, що в ньому щось помінялося особисто. Що він має державницьку позицію,- каже релігієзнавець.

При цьому, директор РІЦУ нагадав, що Порошенко завжди був прихильником московського патріархату. 

-На початку 2005 року він, як голова РНБУ, їздив до Москви, зустрічався з патріархом Кірілом і запевнив його, що все гаразд і переслідування московського патріархату в Україні не буде. Пізніше він намагався сконтактувати Президента  Ющенка з різними особами московського патріархату. 

Але оскільки зараз починається виборчий процес, то, за словами Антошевського, темою томосу будуть спекулювати. Томосом на виборах не скористається лише той, хто не знає, як це використати.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

18:16 21 жовтня 2021 р.

ЦНАП у Львові приймає від мешканців замовлення на адмінпослугу без візиту

У Львові розвивають дистанційні сервіси комунікації з владою. Тож мешканці можуть замовити потрібну їм адміністративну послугу без візиту до ЦНАП – для цього потрібен лише доступ до інтернету.

Рубрика: Політика

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу