З американської армії звільнять за будь-які наркотики, – старший сержант

17:29 1 грудня 2015 р.

Про це сьогодні, 1 грудня, під час прес-конференції-дискусії «Статутні відносини та позастатутні традиції військовослужбовців у збройних силах США та України», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив командир відділення, старший сержант Збройних сил США Томас Чік (Thomas Cheek).

За словами старшого сержанта, військовослужбовці постійно здають аналізи на вміст наркотиків у крові. Якщо у когось виявлять, то відразу звільняють. А ось ставлення до вживання алкоголю більш толерантне.

- Якщо людина в формі і на службі, то вона повинна бути твереза. І за 24 години до того, як людина заступає на службу, вона не має права вживати алкоголь. Тобто, якщо тобі в понеділок зранку на роботу, то в неділю зранку вже пити не можна, - каже сержант Збройних сил США Тарас Вінтоняк.

Хоча, за словами його колеги Томаса Чіка, якщо людина випила келих вина, то в цьому не бачать нічого страшного.
- Зате у нас трапляються і п’яні бійки. Це вже може загрожувати певним покаранням, - каже він.

За його словами, для тих людей, які страждають від алкогольної залежності, є ряд реабілітаційних програм.

- Реабілітуватися їх може відправити як командир, так і вони можуть піти туди самостійно. При цьому вони продовжують свою службу. Тільки їм надають певні години, коли вони відвідують заняття, - каже командир відділення.
Крім того, якщо військовослужбовець сам зізнається в алкогольній залежності, то його не карають. А якщо його спіймають п’яним, то покарання неминуче.

- Але разом з тим йому намагаються допомогти і відправляють на реабілітацію. Якщо за певний визначений час військовослужбовець не дає собі ради, то його просто звільняють, - каже старший сержант Томас Чік.

В українській армії ступінь покарання залежить від командира. За словами начальника юридичного відділу Західного регіону Міноборони України, полковника Збройних сил України Йосипа Матлая, статут зобов’язує командира забезпечити порядок в частині, але не вказує, як він це має зробити.

- Зараз багато людей призвані з цивільного життя і відразу потрапляють у стресові та небезпечні ситуації. Навіть коли захисників Донецького аеропорту називають кіборгами, все одно вони залишаються частиною суспільства. Військові не прилетіли з іншої планети. І ми є тільки відображенням того, що є в суспільстві. Якщо суспільство є толерантним до алкоголю, то це знайде відображення і в армії, - каже військовий юрист.

Український полковник зауважив, що хоча в статутах зазначено, що військовослужбовець повинен дбати про своє здоров’я, ще донедавна в ЗС України солдатам видавали пайку сигарет безкоштовно.


Відео:

dailylviv.com

До теми

23:03 23 жовтня 2020 р.

Хто фінансує кампанії та на що витрачають гроші кандидати на посаду міського голови Львова

За крісло міського голови Львова змагаються 17 кандидатів. З них проміжні фінансові звіти до Львівської міської територіальної виборчої комісії подали 11 осіб. Разом вони витратили майже 3,5 мільйони гривень (3 453 535,98).

Рубрика: Політика

22:24 23 жовтня 2020 р.

Карусель? На Львівщині в одній громаді раптом додалося 1000 виборців

У Самбірській міській громаді щонайменше за 3 адресами спостерігачі ОПОРИ виявили масову зміну виборчої адреси виборцями з різних населених пунктів Львівщина та Одеської області. Чоловіки та жінки мають різні прізвища.

Рубрика: Політика

21:47 23 жовтня 2020 р.

43% жінок у виборчих списках не означає, що таке ж представництво їх буде серед обраних

За результатами аналізу офіційних даних, завдяки дотриманню ґендерної квоти у виборчих списках до 22 обласних рад –загалом 43% жінок, тоді як у поточному складі обласних рад –тільки 15%.

Рубрика: Політика

20:34 23 жовтня 2020 р.

Львівський архітектор розповів, якими мають бути мобільні госпіталі для хворих на COVID-19

Епідіемія набирає обертів, і нині влада вже обговорює, в яких будівлях немедичного призначення можна буде розміщувати хворих на коронавірус у разі, якщо лікарні й шпиталі не витримають навали пацієнтів.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу