З 2016 року Росія зможе скупити український чорнозем через «сірі» схеми, – нардеп

17:19 19 жовтня 2015 р.

До прямої агресії Російської федерації Україна мала близько 11 тисяч місцевих рад. Зараз є близько восьми з половиною тисяч рад.

Про це сьогодні, 19 жовтня, під час прес-конференції на тему: «Як вибори 25 жовтня змінять місцеве самоврядування», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив член Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Соболєв.

При цьому він закликав виборців не ігнорувати вибори.

- У нас, часто, бувало, що найкращі задумки в економічній та енергетичній сфері, в системі місцевого самоврядування, в системі децентралізації, коли доходили безпосередньо на місця, втрачали і зміст, і ключові посили, - каже Сергій Соболєв.

За його словами, зараз треба навести лад на ринку енергетики. включаючи електроенергетику, газ, енергозберігаючі технології. На його думку, місцеві органи влади мають глибоко проаналізувати тарифи, які спущені згори.

- Те, що можна зробити в центрі, ми робимо і будемо робити. Станом на сьогодні ми домоглися чіткого аналізу для восьми тисяч ключових показників, які формують енергогалузь. Починаючи від ситуації з газовим ринком України та газовидобувної галузі, - каже він.

За його словами, зараз майже восьми мільйонам мешканців, в квартирах яких не стоять лічильники, зменшили нормативи споживання.

- Упродовж місяця ми домоглися зменшення нормативів споживання для населення без лічильників приблизно в два рази. А якщо порівнювати з квітнем цього року, то втричі. Ще в квітні на кожну особу в кожній квартирі списували тільки на нагрів води 12 кубічних метрів на кожного, хто мешкає в такому помешканні, зараз цей норматив складає 4 кубометри на особу, - каже нардеп.

Також, за його словами, в тарифах на газ є 70% орендної плати на кожен куб видобутого газу. А в листопаді Верховна Рада має проголосувати зміни цього тарифу: для загальних свердловин – 28%, а для свердловин завглибшки 25 тисяч метрів – майже 14%.

- Це дає можливість зменшити прямий податковий тиск в 3-5 разів,  залежно від глибини залягання газу. Це дозволить різко збільшити видобуток власного газу, інвестувати в газовидобувну галузь України іноземним інвесторам та уникнути залежності від російського газу, - каже Сергій Соболєв.

Крім того, він вважає, що такий посередник як НАК «Нафтогаз», що забирає собі третину всіх видатків в газовій сфері, не потрібен.

Також, за його словами, з 1 січня наступного року в Україні з’явиться вільний ринок сільськогосподарської землі.

- Це означає, що нам не потрібна ніяка російська агресія. Достатньо через «сірі» схеми спокійно, щоб російські олігархи і Росія скуповували  український чорнозем, - каже він.

Тому, за його словами, фракція «Батьківщина» запропонувала відкласти продаж земель сільськогосподарського призначення або продавати їх тільки через державний банк. Але контролювати продаж землі мають місцеві ради. А землі несільськогосподарського призначення – продавати тільки через аукціони.

Що стосується децентралізації, то, на думку Сергія Соболєва, кожен має своє бачення.

- Для одних – це поділена мапа на територіальні утворення. які дозволяють закривати школи, лікарні, дитячі садочки. Для нас – проведення нового бюджетного кодексу, який дозволяє прямо закріпити за всіма громадами країни, від сільської ради до обласної, прямі відрахування до бюджету. І кожна рада буде знати, які податки залишаються на місцях, які субвенції отримуються з центрального бюджету і які податки перераховуються в центральний бюджет. Це дасть можливість приймати бюджети безпосередньо, не очікуючи на державний бюджет, - каже він.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

17:59 27 вересня 2020 р.

250 українських військових вилетіли зі Львова в Конго

В командуванні сухопутних військ ЗСУ відбулись проводи військовослужбовців чергової ротації вертолітного загону місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго.

Рубрика: Політика

15:15 27 вересня 2020 р.

У Львові, удаючи опитування, дві політпартії збирають персональні дані містян

У Львові представники ВО «Батьківщина» збирають підписи та персональні дані містян під виглядом опитування щодо програми «Доступні ліки та безкоштовні аналізи у лабораторіях». А «Європейська Солідарність» пропонує заповнити анкету прихильника і розповісти про житлово-комунальні проблеми. Такі дії можуть мати ознаку маніпуляції з даними виборцями.

Рубрика: Політика

14:35 26 вересня 2020 р.

Львівський митрополит Мєчислав Мокшицький заявив про загрозу українського націоналізму

Львівський митрополит латинського обряду, архієпископ Мєчислав Мокшицький заявив, що український націоналізм – це одна з найсерйозніших проблем Римо-католицької церкви на Сході. Духовник бере участь у конференції в Любліні, присвяченій ситуації церкви і поляків на Сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу