З 1 вересня громадяни України перетинатимуть кордон з Білоруссю за закордонним паспортами

16:45 13 травня 2020 р.

Фото до новини

З 1 вересня 2020 р припиняється використання паспорта громадянина України для виїзду до Республіки Білорусь через пункти пропуску на українсько-білоруському державному кордоні.

Таке рішення прийнято сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів. На територію Республіки Білорусь українці виїжджатимуть лише за закордонними паспортами.

Доцільність прийняття даного рішення зумовлена низкою аспектів. Зокрема, це дозволить покращити захист наших громадян. Адже у разі втрати за кордоном внутрішнього паспорта ідентифікація закордонними установами є тривалою та складною  на відміну від оперативних процедур документування подорожуючих у разі втрати закордонних паспортів.

Крім того, буде зменшено час проходження прикордонного контролю кожного громадянина, оскільки інформація з закордонних паспортів зчитуються спеціальними приладами.

Також буде вирішене питання проведення безпомилкової перевірки  інформації щодо наявності обмежень на перетинання кордону згідно з дорученнями уповноважених державних органів та за базами Інтерполу. Адже відсутність у внутрішньому паспорті інформації про особу латиницею унеможливлює автоматичне зчитування інформації з документа.

При в’їзді громадян з території Республіка Білорусь в Україну Державна прикордонна служба безперешкодно пропускатиме з внутрішніми паспортами. Адже право  громадян України на в’їзд в Україну за будь-яких підстав закріплене законодавчо.

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

 

Останні новини