Янукович тричі порушив конституційне право, – експерт

20:08 25 лютого 2014 р.


Фото: censor.net.ua

Для збереження конституційного ладу президент може використовувати певні інструменти. Але ці інструменти не повинні зачіпати життя громадян. Янукович перевищив свої повноваження у використання інструментарію для дотримання конституційності в Україні і цим перекреслив свою легітимність.

Про це в ефірі громадського інтернет-телебачення Львівського прес-клубу сказав Ігор Заєць, доцент кафедри конституційного права ЛНУ ім. І Франка.

«Коли президент усувається від виконання своїх повноважень, це загроза для конституційного ладу. Наше право, практика вперше стикнулися з таким моментом, коли президент самоусунувся. Самоусунення було другою причиною нелегітимності президента»,- наголосив Ігор Заєць.

«Специфіка конституційного права ще полягає в тому, що рішення повинні прийматися дуже швидко. Ми не можемо переносити процедури з цивільного, кримінального процесів, коли роками йде розляд справ, в конституційний процес. Конституційно-правові відносини найважливіші – вони публічно-правового характеру і їх треба негайно розв’язувати. Цього не відбулося. І коли один державний орган не виконує свою функцію, держава руйнується»,- наголосив Заєць.- Тому був задіяний парламент – представницький, законодавчий і установчий орган. У нас за останні роки вперше такий випадок, коли парламент дозрів до думки, що він може виконувати повноцінно установчу функцію. Для збереження всієї моделі парламент бере на себе цю функцію і стабілізує ситуацію. Це як в організмі людини, коли відмовляє один орган, то підключають штучний орган, щоб зберегти організм. Це тимчасове явище, але це необхідно»,- сказав Ігор Заєць.

У Німеччині, наприклад, є Федеральне бюро охорони Конституції. Воно перебуває в структурі Міністерства внутрішніх справ. Це – дуже потужна структура, яка займається контррозвідкою і гарантує процес дотримання Конституції, розповів І. Заєць.Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

19:21 16 січня 2021 р.

УСБУ у Львівській області очолив Іван Осипчук з Кропивницького

Президент України Володимир Зеленський призначив начальником Управління Служби безпеки України у Львівській області Івана Осипчука, нагородженого у 2020 році орденом Данила Галицького.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу