Якщо й це перемир'я закінчиться так, як попередні, – вже не буде іншого варіанту, аніж воєнний стан, – Прем’єр (відео)

22:50 7 вересня 2014 р.


Фото: ТСН

Про це заявив у неділю керівник українського уряду Арсеній Яценюк.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив сьогодні, 7 вересня, що у разі невиконання умов перемир'я бойовиками, може бути введений воєнний стан. Про це керівник українського уряду висловив у інтерв'ю «Телевізійній службі новин» каналу «1+1», пояснивши:

«Ми – за встановлення миру. Але ми й за те, щоби той, хто порушив мир, порушив статут ООН, всі двосторонні і багатосторонні угоди, – заплатив за це ціну», – сказав Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в інтерв’ю програмі «ТСН. Тиждень» на каналі «1+1».

За словами Глави Уряду, зупинка вогню потрібна зараз для того, щоб зберегти життя, перегрупуватися, стати сильнішими. Проте для того, щоб настало реальне перемир'я, є три базові умови: «Перше – не стріляють. Друге – Путін виводить своїх найманців, свою армію і свою техніку. І третє – Україна повністю відновлює контроль над державним кордоном».

«Чи вірю я Російській Федерації і її президенту? Категорично ні. Чи змінив президент Путін свої плани? За жодних обставин. Його план – це повернення України під сферу впливу Росії, в будь-якій формі. Чи захопити її військово, чи політично, чи знищити державу як таку», – сказав він.

Арсеній Яценюк підкреслив, що президент РФ Володимир Путін «хоче створити на території Луганської і Донецької областей щось на кшталт Абхазії, Осетії, Придністров'я»: «Це територія, яку він хоче контролювати, і через своїх найманців випивати з України кров».

Він нагадав, що на Донбасі вже зруйнована вся інфраструктура: «Ми дійшли до того, що у нас з вугіллям проблема, тому що вони поставили шахти під приціл своїх ракет і танків, ми не можемо добувати вугілля. Підірвали залізниці, знищили енергетичний сектор як такий».

«Так, ці бандити розрушили не тільки енергетичний сектор і промисловість – познищували навіть університети, освітню інфраструктуру», – додав Глава Уряду.

Відповідаючи на запитання про можливість введення в країні воєнного стану, Арсеній Яценюк підкреслив: «У тому випадку, якщо є мирний план, мирний план підтримують ЄС та США і мирний план виконує Росія, зрозуміло, воєнного стану не потрібно. Але якщо це перемир'я закінчиться так, як закінчувалися всі попередні перемир'я, і не тільки в Україні, – іншого варіанту не буде».

Головний плюс введення воєнного стану, за його словами, – це те, що вся країна переходить виключно на військові рейки, «починаючи від цивільної оборони і закінчуючи тим, що військове командування отримує всю повноту влади на території України: «Тобто, це війна. Вона у нас іде. Так, вона юридично не оформлена, але це війна».

«Мінус – наші західні партнери будуть казати, що це неправильно, тому що ми перекрили собі канали для проведення переговорів, для мирного плану, для вирішення цієї ситуації невійськовими методами», – сказав Глава Уряду.

Арсеній Яценюк наголосив, що не можна допустити ситуації, «що є мирний план, не стріляють, все заспокоїлося, – і світ повертається до форми business as usual, тобто «справи як завжди», й забули, як про інші конфлікти»: «Цього не можна допустити. Світ не має права забути про російську агресію. Росія повинна заплатити ціну. Так, ми за встановлення миру. Але ми й за те, щоби той, хто порушив цей мир, той, хто порушив статут ООН, порушив всі можливі і неможливі двосторонні і багатосторонні угоди, – заплатив за це ціну. І це – Російська Федерація».

Про це повідомляє сьогодні, 7 вересня, «Урядовий портал».


Відео: ТСН

dailylviv.com

До теми

12:45 2 березня 2021 р.

Депутатам Верховної Ради бракувало кнопки - сенсорної

Голова ВР Дмитро Разумков переконаний, що використання системи зчитування відбитку пальця унеможливить неперсональне голосування. А встановлення кнопки не знімає питання подальшої модернізації системи голосування в парламенті.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу