Вибори відбулись. Ми зруйнували плани ворогів, – в. о. Президента

22:18 25 травня 2014 р.

Фото до новини


Фото: vk.com

«Це наша спільна перемога», – констатує в неділю виконувач обов'язків Глави держави Олександр Турчинов.

На підставі інформації, що надходить з усіх областей, міст, сіл та селищ нашої країни, можна впевнено констатувати, що президентські вибори відбулись у всіх регіонах України. Про це, як повідомляє сьогодні, 25 травня, «Українська правда», заявив у неділю виконувач обов'язків Президента України Олександр Турчинов у заяві, яку розміщено на його офіційному сайті.

«Вибори пройшли відкрито і прозоро, голосування відбувалось вільно, без штучних обмежень та адміністративного тиску», – зазначив він. Турчинов висловив сподівання, що Центральна виборча комісія «оперативно і об'єктивно забезпечить підрахунок голосів».

«Хочу подякувати всім громадянам України за усвідомлення важливості народного волевиявлення», – сказав в.о Президента. Окрім того, він додав, що надзвичайна активність виборців спостерігалась «фактично на всій території України».

«Особлива подяка членам окружних та дільничних комісій Донецької та Луганської областей, які гідно виконали свій громадянський обов'язок. Виборами, які, я сподіваюсь, визнають всі цивілізовані країни світу, ми зруйнували плани наших ворогів. Це наша спільна перемога», – підсумував Турчинов.

Натомість агенція УНІАН інформує в повідомленні «Вибори відбулися, – Мін'юст»:

«Вибори президента України відбулися без серйозних порушень, і Центральна виборча комісія має всі підстави проводити підрахунок голосів і оголосити результати у встановлений законом термін.  Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу в Кабінеті міністрів заявив міністр юстиції України Павло Петренко.

«Завершився час для голосування громадян на виборах президента. Ми можемо констатувати, що вибори по всій країні відбулися, і Мін’юст заявляє про те, що порушень, які могли б вплинути на результати виборів, немає, – сказав міністр. – Вибори були демократичні, чесні та прозорі. Як констатують спостерігачі та міжнародні організації, це перші вибори, які відбулися без залучення адміністративного ресурсу. Уряд забезпечив проведення виборів як на законодавчому рівні, так і на фінансовому, і на рівні безпеки. Ми впевнені, що у Центральної виборчої комісії є всі підстави для оголошення результатів у встановлені законом терміни». 

Петренко подякував виборцям і працівникам виборчих комісій, співробітникам правоохоронних органів, які забезпечили проведення демократичних виборів. «Упевнений, що ЦВК після обробки відповідних протоколів окружних виборчих комісій оголосить результати, і через ті факти, що ці вибори були проведені на основі законодавства, яке визнане Венеціанською комісією і всіма спостерігачами, ці вибори будуть визнані міжнародним співтовариством як чесні, прозорі вибори в Україні». 

При цьому Петренко ще раз наголосив, що масових порушень, які б істотно могли вплинути на результати виборів, «взагалі не було зафіксовано». За його словами, інформації про порушення від іноземних спостерігачів до Мін’юсту не надходило. 

«Зараз закрилися дільниці, почався підрахунок голосів, ми чекаємо інформації про явку і про попередні результати в терміни, визначені законом», – сказав Петренко. 

Як повідомляв УНІАН, дані Національного телевізійного екзит-полу, який провела компанія «TNS в Україні» на замовлення чотирьох телеканалів – «1+1», ICTV, ТРК «Україна» та «Інтер», свідчать про те, що за кандидата в президенти України Петра Порошенка проголосували 57,3% виборців, за Юлію Тимошенко – 12,4%, за Олега Ляшка – 8,7%, за Анатолія Гриценка – 6,0%, за Сергія Тігіпка – 4,4% виборців. 

Результати Національного екзит-полу-2014, який провели фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва», Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) і Центр Разумкова, говорять про те, що станом на 18.00 за Порошенка проголосували 55,9% виборців, Тимошенко — 12,9%, Ляшка – 8%, Гриценка – 6,3%, Тігіпка – 4,7%».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини