Вибори на Донбасі можливі лише за законами України, – МЗС

14:48 20 вересня 2019 р.

  • 2
  • 795


Фото: hromadske.ua

Україна погодиться на проведення виборів на непідконтрольній частині Донбасу лише на основі українського законодавства.

Про це заявив в інтерв’ю «Європейській правді» міністр закордонних справ України Вадим Пристайко, який зазначив: «А чесні вибори на Донбасі можливі, лише якщо вони проводитимуться нами за нашими законами. Щоби наша ЦВК, наше казначейство зайшли туди для оплати, наш спецзв’язок встановив сервери та забезпечив передачу протоколів електронним шляхом, щоби були спостерігачі, щоби у виборах брали участь усі партії, які забажають, а «Українська правда» і «Європейська правда» були допущені для спостереження на будь-яку дільницю».

Міністр також повідомив: «Ми не можемо собі уявити, яким чином їх проводити у цьому випадку. Український закон не передбачає ніяких «ЛНР» і «ДНР», ніяких іноземних збройних формувань. Це – вичерпна відповідь».

Вадим Пристайко також пояснив: «У разі проведення виборів, їх відповідність стандартам буде оцінювати БДІПЛ ОБСЄ і саме на цю оцінку буде орієнтуватися міжнародна спільнота. Єдина загальновизнана оцінка чесності виборів, що існує у світі – це та, яку дає БДІПЛ ОБСЄ. Пригадайте усі минулі вибори в Україні: ми з вами можемо скільки завгодно стверджувати, що наші вибори – найчесніші у світі. Але для усіх інших визнання їх чесності відбувається, лише коли ОБСЄ скаже: «та, в принципі, нормально».

Міністр також розповів, що залишаються невирішеними питання, яким чином проводити голосування для переміщених осіб. «Чи вони голосують на тих місцях, куди вони переїхали, чи повертаються на момент голосування, і чи вони захочуть приїхати? Що відбувається з тими, хто поїхав до Росії, до Білорусі тощо? От усі ці питання – це абсолютна формула, якої ми хочемо досягти. Але, як ви знаєте, на практиці вибори завжди мають вади, але навіть із вадами їх часто визнають справедливими», – зазначив Вадим Пристайко.

dailylviv.com

Коментарі(2)

Фантом

05:15 30 вересня 2019 р.

Відповісти

Гра слів що змінює суспільну думку ... Два простих слова - повернення чи визволення ... Повернути Крим-Донбас чи визволити Крим-Донбас ? Російські окупанти із сепаратистами-терористами Донбасу та їхні українські посіпаки недарма використовують виключно нейтральне ПОВЕРНУТИ Крим-Донбас до України. Таке формулювання створює враження нібито добровільного протестного обособлення Криму-Донбасу від України через "американо-бандерівський київський заколот на Майдані" і дозволяє сепаратистам-терористам ставати в позу нещасної жертви і виставляти умови Києву і ще й "крутити носом" при обговоренні питань на засіданнях у Мінську. Але ж така подача подій є повністю спотвореною на користь Кремля та сепаратистів-терористів. Населення планети поступово привчається та звикається з думкою що сепаратисти-терористи Криму-Донбасу є постраждалою стороною і що вони лише хотіли уникнути гноблення та примусу з боку Києва через дискримінацію за мовною ознакою тощо і Росія лише благородно допамагає цим нещасним людям. В результаті в очах світу вже Україна виглядає тираном-агресором який жорстоко гнобить власних російськомовних громадян як це і подає пропаганда Москви ... Потурання такому є неприпустим для Києва і мова має вестися виключно про ЗВІЛЬНЕННЯ Криму-Донбасу від російських окупантів та українських зрадників-сепаратистів-терористів які взяли зброю до рук і стріляють в українських Воїнів. Використання слова ЗВІЛЬНЕННЯ за визначенням ставить усе і усіх на правдиві місця і кардинально змінює позиції України і Росії на будь-яких дискусіях з приводу окупованих Криму-Донбасу. А визволення людей і територій може здійснюватися не лише військовим шляхом, а й дипломатичним також ... Ніколи не втомлюся наголошувати - що сепаратист зі зброєю це терорист, а сепаратист без зброї це людина з особливою власною думкою. З сепаратистами-терористами марно домовлятися чи переконувати їх - це продажні зрадники і вони брали зброю до рук не для перемовин ... На Донбасі з 2014 року близько ста тисяч активних озброєних сепартистів-терористів довели до біди декілька мільйонів мешканців Донецької-Луганської областей завдяки усебічному підтриманню та утриманню їх Російською Федерацією ... Можна вважати що близько половини цих нещасних людей є вимушеними колаборантами і решта є обдуреними свідомими колаборантами щодо російських окупантів ... В Криму такий розклад видається 45% на 55% і в Севастополі 35% на 65% за станом на весну 2014 року - цифри є виключно власним припущенням за враженнями від спілкування з населенням Криму під час відпочинку у 80-90-х роках ... Проте головним є питання в незаконності відторгнення Криму-Севастополя від України адже суспільну думку населення в 2014 році ніхто не вивчав ...

Фантом

00:04 21 вересня 2019 р.

Відповісти

Грандіозним прорахунком якщо не фатальною помилкою України буде поєднання в одній Угоді економічно-господарських та політично-суспільних ще й з присмаком війни питань - як от нібито запланована українсько-російська "Велика Угода з питань ОРДЛО та транзиту/постачання російського газу в Україні". Якщо вірити чуткам - така Угода готується для зустрічі Нормандського формату у Парижі. Позаяк інформації про деталі немає, то й обговорювати нема що але потім вже підписані умови Угоди обговорювати буде запізно і треба буде виконувати їх. Чи впевнені українські урядовці в нагальній потребі саме такої Угоди і саме на тих умовах які зараз проробляються і чому це публічно не доноситься до широкого загалу ? Адже маємо вже і Будапештський меморандум і попередню "Велику російсько-українську Угоду" і Мінські Угоди - якими Москва знехтувала і які не заважають росіянам вбивати громадян України та окупувати українську землю ...

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

20:57 17 жовтня 2019 р.

УГП взялася за контроль над владою в Галичині

Мета проекту «Контроль за владою» – забезпечення відкритості і прозорості виконання повноважень органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами та депутатами місцевих рад, сприяння доступу до публічної інформації. Про результати цього проекту говорили 17 жовтня на пресконференціях у Львові, Івано-Франківську і Тернополі.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 531

10:19 17 жовтня 2019 р.

УГП знає ціну контролю за владою (відео)

Сьогодні, 17 жовтня, об 11.00 у Львівському пресклубі – пресконференція на тему «Скільки коштує українцям контроль за владою?».

Рубрика: Політика

  • 0
  • 444