Виборцям Львівщини розкажуть про перспективи всіх територій

13:56 2 лютого 2019 р.

Рада регіонального розвитку – консультативно-дорадчий орган при Президентові України – запропонувала обговорювати перспективні плани розвитку територій населених пунктів Львівської області до середини березня 2019 року.

Під час виборчої кампанії найбільше правопорушень стається у ході ведення виборчої агітації. Це, зокрема, стосується і проведення обговореннь перспективних планів розвитку територій населених пунктів Львівської області, яка виконується за рішенням Ради регіонального розвитку, - консультативно-дорадчого органу при Президентові України, утвореного у 2015 році. Ці обговорення перспективних планів поширені на сайті РДА і Львівської облдержадміністрації.

Про це вчора, 1 лютого, під час засідання прес-центру «Вибори-2019» на тему: “Порушення виборчого законодавства на Львівщині: контроль і покарання" повідомив Тарас Радь, аналітик ГМ “Опора”.

- Така масштабна кампанія накладається на виборчий  процес, - зауважує Тарас Радь. - Чому її не можна було провести з травня до червня, коли  вибори закінчаться? Ми це питання ставили голові ЛОДА. Нам це пояснювали рішенням Ради регіонального розвитку. На окремих зустрічах наші спостерігачі фіксували присутність народних депутатів. Разом з головами райадміністрацій вони там обговорювали не лише перспективні плани. Але не було зафіксовано прямої агітації. Ми розуміємо, що подібна ініціатива може бути використана як спосіб недобросовісної агітації. Графіки таких зустрічей - до середини березня, і ці питання поставатимуть ще не раз.

Нагадаємо, що вибори Президента України відбудуться 31 березня 2019 року. 

Упродовж тривалого часу в Україні є проблема низького рівня покарань за виборчі злочини, повідомив Тарас Радь. Лише з 2014 року, найліпше видно це за місцевими виборами 2015 року, збільшилися показники з викриття і покарання учасників та виконавців злочинів у сфері виборчого права. У 2015 році було 442 кримінальних провадження, за які станом на 21 жовтня 2016 року покарано 69 осіб. Це ще дуже низький показник, але помітна позитивна тенденція. 

Головна ставка, за словами Тараса Радя, робиться тепер на профілактику і превенцію виборчої злочинності. Мета – привернути увагу до самого факту, що виборчий злочин – це злочин або правопорушення і вони, як і інші, мають бути покарані. Ідея – невідвортність покарання. 

У Львівській області вже з'явилася громадська посада омбудсмена з виборчих прав, що має відстежувати виборчі злочини на етапах звернення до суду, розслідування, судового розгляду цих справ.

Найбільш важкі злочини, наголосив Тарас Радь, відбуваються у день і переддень голосування. Вони пов'язані з фальсифікацією виборів, виборчої документації, підкупом виборців, маніпуляціями з виборчими бюлетенями. Це - кримінально карані правопорушення.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

22:34 14 квітня 2021 р.

Інструктори НАТО на Львівщині навчали воювати з диверсійними і розвідгрупами

На території Міжнародного центру миротворчості та безпеки при Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулися кількаденні польові тренування спеціалістів Військової служби правопорядку. Головною метою було відпрацювання методів припинення постачання до військових частин і містечок наркотичних та інших заборонених речовин, а також пошук і припинення діяльності в нашому тилу ворожих диверсійних і розвідувальних груп.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу