Всеукраїнський форум громадських організацій закликав не визнавати геноцид поляків на Волині

20:00 15 липня 2016 р.

  • 2

Всеукраїнський форум громадських організацій звернувся до поляків та польської влади від імені громадськості України з проханням припинити наклепницьку компанію та не приймати самовбивчого рішення про визнання на державному рівні геноциду поляків на Волині. Адже не було такого, як це вони подають – одностороннього нищення поляків.

Про це сьогодні, 15 липня, під час прес-конференції на тему: «Трагедія польсько-українського протистояння. (У контексті звинувачення польським Сеймом українців у “геноциді” поляків на Волині)», повідомив координатор Форуму громадських організацій Львівщини Володимир Парубій.

- Йдеться про загострення польсько-українського протистояння, а точніше про нагнітання антиукраїнської пропаганди з боку ЗМІ Польщі та деяких громадських організацій. Найгірше, що в цю кампанію включився польський парламент і вже почався процес в парламенті визнання геноциду поляків на Волині. Ця кампанія супроводжується конкретними кроками: не пускають наших співаків у Польщу на фестивалі, напади на традиційну хресну ходу та інші заяви і дії, спрямовані на дискредитацію українців, - каже він.

У вищезгаданому зверненні учасники Всеукраїнського форуму громадських організацій зазначили, що пам’ятають про всі кривди та злочини, які впродовж довгого часу чинила польська влада  українцям. Але, незважаючи на це, виходячи з реалій сьогодення, пробачають їм це. 

- Бо нині, особливо в час війни України з Росією, не мудро розпалювати конфлікт в тилу з поляками. Адже наші хлопці гинуть у цій війні не тільки за Україну. Вони не дають російському окупантові загарбати і Польщу. На жаль, не всі польські політики це розуміють, - зауважив Володимир Парубій.

«Звертаємося до справжніх польських патріотів – не піддавайтеся на підбурювання путінської агентури. Не ятріть старі рани. Робімо висновки зі складних уроків історії. Якщо не хочемо знову бути у російському ярмі, то мусимо жити у мирі та злагоді», - йдеться у зверненні.

За його словами, історики дослідили історію десятків українських сіл, які були цілковито знищені під час та після війни. І звернули увагу, що всі ті села перебували на етнічній українській території .

- Жоден українець не був на польській території та не вбивав жодного поляка, - стверджує координатор Форуму громадських організацій Львівщини.
За словами доктора історичних наук  Андрія Гречила, ці настрої розпочали розкручувати в Польщі ще на початку дев’яностих років. Проте на них тоді мало хто звертав уваги. Проте на початку двохсотих років ці чинники почали використовувати для підняття рейтингу тодішнього президента Квасьнєвського.

- Політизація цього питання на державному рівні призвела до діалогів між істориками. І був результат цієї діяльності, хоча розходилися в оцінках. Наша сторона частково виявилася не готовою до таких речей, казали, що не варто про це згадувати, бо це вплине на україно-польські взаємини, - зауважив він.

dailylviv.com

Коментарі(2)

Aleks

21:12 15 липня 2016 р.

Відповісти

Bитяг з відповіді на запит Антифашистського комітету України до СБУ України (№24/1-3044 від 27 листопада 2008 р.): “Як вбачається із архівних документів НКВД-МГБ-КГБ-УРСР, за 1944-1953 роки, тобто до моменту повної ліквідації націоналістичного підпілля і його озброєних формувань, учасниками ОУН-УПА в західних областях України здійснено: терористичних актів 4907 диверсійних 195 нападів та роззброєнь груп охорони громадського порядку 457 нападів та підпалів колгоспів, радгоспів, МТС 325 нападів на сільради і клуби 320 озброєних пограбувань 359 інших відповідних проявів 1126 В результаті цих акцій було вбито або забрано в ліс бойовиками ОУН-УПА 2662 працівника радянсько-партійного автиву, 582 голови сільських Рад, 262 голови колгоспів, 446 колгоспників, 829 працівників держбезпеки, 473 працівники міліції, 1525 бійців груп охорони громадського порядку, 187 військовослужбовців, 933 службовців, 12839 інших громадян. Всього загинуло 22430 чоловік.” (Арх. спр. №372, т. 100, арк. 109-111).

Олексій

21:23 15 липня 2016 р.

Відповісти

За точно такі ж дії партизани Ковпака, Руднева и Сабурова отримували звання Георя, медалі й ордени.

До теми

15:18 27 травня 2020 р.

Львів став більшим на 18 сіл, селищ і містечок: уряд затвердив ОТГ

На засіданні у середу, 27 травня, Кабмін затвердив перспективний план формування територій громад Львівської області. До Львівської ОТГ, щодо якої було найбільше дискусій, окрім Львова, увійдуть ще 17 прилеглих населених пунктів. Загалом в області передбачено 73 об’єднані територіальні громади.

Рубрика: Політика

17:22 26 травня 2020 р.

ЛОДА пообіцяла прихильникам Брюховицької ОТГ донести їхню позицію до Президента й Уряду

Сьогодні, 26 травня, жителі села Домажир та довколишніх сіл перекрили дорогу у Підрясному. Люди протестують проти приєднання їхніх сіл до Львова, вимагаючи створення Брюховицької ОТГ.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу