ВР прийняла у першому читанні закон про захист книжкового ринку

13:40 20 жовтня 2016 р.

Верховна Рада прийняла за основу урядовий законопроект про захист українського книжкового ринку від російської пропагандистської продукції.

Сьогодні, 20 жовтня, Верховна Рада прийняла в першому читанні урядовий проект Закону №5114 «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту», яким передбачено введення дозвільного принципу для книг походженням із країни-агресора. «За» проголосували 250 народних депутатів.

У своєю виступі перед народними депутатами віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко наголосив, що уряд та профільний комітет Верховної Ради одноголосно схвалили даний проект закону, він пройшов погодження в усіх міністерствах та відомствах, громадськість та більшість видавців виступили за введення дозвільної процедури для друкованої продукції із РФ. Цей законопроект стане заслоном російській пропаганді, яка досі офіційно ввозиться в Україну, а особливо в південні та східні області. 

В’ячеслав Кириленко наголосив, що необхідність підготовки цього законопроекту продиктована загрозою національній безпеці України з боку Росії через введення проти нашої країни інформаційно-психологічної війни, складовою якої є поширення в Україні  друкованої продукції антиукраїнського змісту, а також підкреслив, що законопроектом передбачається запровадження дозвільного принципу для усієї книжкової продукції походженням із країни-агресора.

Під заборону потраплятимуть книги, які містять антиукраїнський та антидержавний зміст, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, пропагують силові структури країни-агресора. Відповідно до законопроекту, під дозвільну процедуру потраплятимуть лише книги із РФ і тимчасово окупованих територій, тобто обмеження не застосовуватимуться для російськомовних книг, виданих в Україні.

Громадська експертна рада впродовж 10 днів надаватиме відповідні дозволи на ввезення книг, за умови підтвердження  авторських  прав та наявності рецензій. Проект закону передбачає, що після його ухвалення кількість книг, які будуть дозволені для ввезення громадянами в ручній поклажі або супроводженому багажі без отримання дозволу буде обмежено 10 примірниками на людину, в той час коли зараз через кордон можна завезти  до 50 кілограм книг на особу.

Про це повідомили сьогодні, 20 жовтня, на урядовому порталі.

dailylviv.com

До теми

20:54 4 грудня 2020 р.

Новоутворені райони та ОТГ тепер одержать і майно, і керівників

Новий закон розблоковує початок роботи органів місцевого самоврядування новоутворених громад, вибори в яких відбулися 25 жовтня, і відкриває процес реорганізації місцевих органів влади попередніх територіальних громад.

Рубрика: Політика

14:05 4 грудня 2020 р.

Мер Львова диктує свої умови депутатській більшості у міськраді

Фракції партій "Європейська Солідарність", ВО «Свобода», «Варта» у Львівській міській раді VIII скликання, які вже проводили засідання сесії міськради 24 листопада без участі міського голови Андрія Садового, прийняли звернення до громади, представників ЗМІ, новобраних депутатів Львівської міської ради та вчетверте обраного міського голови Львова.

Рубрика: Політика

13:44 4 грудня 2020 р.

Перерва у сесії ЛМР: обрання комісій і секретаря потребують серйозного обговорення, - Садовий

Сьогодні в мерії Львова відбулась перша урочиста сесія 8-го скликання, під час якої мер Львова й депутати склали присягу. Відтак, в урочистій сесії оголосили перерву для підготовки наступного, уже робочого, засідання й обговорення важливих питань. Депутатам місцевих рад заборонили голосувати через конфлікт інтересів

Рубрика: Політика

13:20 4 грудня 2020 р.

Козловський і Квурт очолили найбагатші комісії Львівської облради

Сьогодні, 4 грудня, під час другого пленарного засідання І сесії Львівської обласної ради VІІІ скликання депутати обрали голів і персональний склад постійних депутатських комісій облради.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу