Власникам карт поляка нададуть рівні із громадянами Польщі права?

20:06 27 листопада 2015 р.

Партія-переможець останніх виборів у Польщі – «Право і Справедливість» – пропонує зміни, які дозволять власникам карт поляка після року клопотатися про громадянство Польщі. Про це повідомило Польське радіо.

Власники карт поляка матимуть схожі права до польських громадян та можливість одержати громадянство після року тими, хто хоче поселитися в Польщі – такими є можливі зміни до закону про карту поляка, які представив голова комісії контактів з поляками Міхал Дворчик.

Представляючи пропозиції на засіданні сеймової Комісії контактів з поляками за кордоном, Дворчик уточнив, що це наразі рекомендації на етапі передзаконодавчої підготовки. Члени комісії отримали опис змін, сам проект до закону буде представлений згодом.

Дворчик запропонував додати до нового проекту закону положення, що дозволятимуть трактувати власників карт поляка на принципах, наближених до польських громадян. «Завдяки цьому ми створюємо юридичне підґрунтя для того, аби в таких драматичних ситуаціях, що відбувалися в останні кілька місяців, ми могли продовжити евакуацію з Донбасу, а після цього надавати довготермінову допомогу, як у випадку з громадянами Польщі», – пояснив він.

Серед запропонованих змін є можливість одержання громадянства власниками карт поляка, які хотіли б поселитися в Польщі. «Такі особи могли б після року отримати польське громадянство, а між тим, безумовно, залежно від бюджетних можливостей держави, просити про підтримку в адаптації у Польщі, доплаті за помешкання, навчальних курсах», – сказав голова комісії.

Довідка Польського радіо в Україні. Від 29 березня 2008 року у дію ввійшов закон про карту поляка. До 15 травня 2014 року польські консульські установи прийняли близько 140 тисяч прохань про карти поляка. Найбільше таких клопотань було складено в Білорусі (близько 63 тисячі) і в Україні (близько 60 тисяч).

dailylviv.com

До теми

11:50 15 травня 2021 р.

Львівщину відвідали генерали Збройних сил США

Командувач 7-го командування з підготовки ЗС США бригадний генерал Крістофер Норі та командир 5-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС США генерал-лейтенант Джон Колашескі провели робочу зустріч із командувачем з підготовки Командування Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенантом Олександром Павлюком та начальником Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Павлом Ткачуком.

Рубрика: Політика

21:57 14 травня 2021 р.

Зеленський виганяє з України пів тисячі злодіїв у законі: іноземців і своїх

Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони, на якому було ухвалено рішення про застосування санкцій до представників кримінальних угруповань, затверджено Стратегію розвитку кібербезпеки та погоджено створення загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі Multiplex.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу