Владі не пробачать її жорстокість, – студент ЛНУ

02:00 1 грудня 2013 р.


Фото: korrespondent.net

«Репетицію силового варіанту спецпідрозділ провів ще в п’ятницю ввечері, коли затримали машину з апаратурою, що прямувала на «Євромайдан».

Галина Стадник розповідає в публікації «Очевидець розгону: «Тягали і жінок, і старших людей» на сайті Української служби «Deutsche Welle»:

«Учасники євромайдану у Києві досі не можуть оговтатися від побаченого. Вони розповідають як «цинічно і жорстоко» влада розігнала мирних студентів і нарікають на депутатів від опозиції.

Події, які сталися під ранок 30 листопада, коли спецпідрозділ «Беркут» витіснив мітингувальників з Майдану Незалежності в Києві, досі не можуть вкластися у голові одного з його активних учасників – львів’янина, члена спілки журналістів України Ярослава Табінського. У розмові з DW він розповів, що студенти на майдані не виключали силового розгону, але аж ніхто не сподівався, що це буде так жорстоко.

«Не гребували ніким, тягали жінок і старших людей. Наші хлопці (студенти ЛНУ. – Ред.) ледве втекли, їх наздоганяли та шарпали. Вони зателефонували і попросили допомоги, коли сховалися в одній із брам», – переказує подробиці Ярослав. Він особисто знає кількох осіб, що потерпіли від сутичок.

«Зальотний» підрозділ?

Співрозмовник переконаний, що репетицію силового варіанту спецпідрозділ провів ще в п’ятницю ввечері, коли затримали машину з апаратурою, що прямувала на «Євромайдан». Тоді правоохоронці навіть зробили так званий коридор для «Беркута» і витіснили людей, додав очевидець.

Водночас, київські правоохоронці самі не знали як їм діяти, коли почалася «активна фаза розгону» спецпідрозділом, принаймні, про це кажуть потерпілі, додає координатор. Він не виключає, що участь у силовому розгоні брали спецпідрозділи з інших регіонів. «Важко сказати, хто це робив. Людей, які спокійно грілися біля діжки з вогнем, чи просто пили чай на майдані, били з такою люттю», – каже Табінський.

Політики кинули студентів

У розмові координатор нарікає на політиків від опозиції, він переконаний, що вони мали захищати молодь на площі. «Якщо б у ночі разом зі студентами були депутати від опозиції, які мають статус недоторканих, то жорстокості було б менше і не в такому масштабі. Достатньо було сотні депутатів», – зазначає активіст.

Натомість опозиціонери піарилися на провідних телеканалах, розповідаючи про плани на неділю і понеділок, хоча люди з «Євромайдану» ще не пережили суботи, каже він.

«Політики вкотре додали недовіри студентам. Серед опозиції є багато фахівців у військових справах, які знаються на правоохоронних органах. Вони добре знають, як діють спецзагони при заворушеннях, і як мають поводити себе маси. Вони мали зі сцени цьому навчати учасників акції, що робити при застосуванні сили. Це можна було випередити і не допустити, а тим часом всі просто розповідали про плани. А ще заявили, що в суботу відпочиваємо, відтак, майдан «розслабився», – ділиться думками Табінський.

Зараз більшість львівських студентів повертаються додому, аби відійти від шоку, каже він. І додає, студенти повинні розробити конкретний план дій, не думаю, що вони подарують владі таку жорстокість і спокійно приступлять до навчання».

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу