Влада польського воєводства анонсувала запуск програм для асиміляції українців

17:45 26 лютого 2018 р.


Фото: naszwybir.pl

Очільниця воєводського управління праці запевнила, що головними кроками з метою асиміляції можуть бути організація допомоги в управліннях завдяки наданню послуг українською мовою та організація вивчення польської мови.

«Польське радіо» повідомило сьогодні, 26 лютого: «Влада Поморського воєводства анонсувала запуск програм для асиміляції іммігрантів з України».

«У 2017 році на Помор’ї були зареєстровані понад 120 тисяч заяв про намір доручити виконання роботи громадянам України. Загалом торік іноземцям було видано 123 тисяч заяв про короткотермінову роботу. Проти 2016 року це число збільшилося більш ніж у 2,5 рази», – розповіло також «Польське радіо».

«Минулого тижня в Ґданську відбувся семінар, присвячений результатам дослідження на ринку праці. У 2017 році воєводське управління праці у Ґданську провело від імені Поморського воєводського самоврядування дослідження про зростання дефіциту працівників та зацікавлення працедавців працевлаштуванням іноземців, передусім громадян України», – поінформувало також «Польське радіо».

«Маршал воєводства Мєчислав Струк під час брифінгу не приховував, що отримана завдяки дослідженню інформація дозволить заохотити іммігрантів з України до поселення та роботи у Поморському воєводстві. Він зазначив, що 2017 року в регіоні було 120 тис. вільних робочих місць».

«Це проблема, про яку повідомляють багато підприємців», – додав Мєчислав Струк .

Директор воєводського управління праці у Ґданську Йоанна Вітковська поінформувала: «Понад половина опитаних громадян України (55%), котрі працюють у Поморському воєводстві, дуже хочуть залишитися на Помор’ї. Багато людей приїжджає одразу зі сім’ями, багато хто сподівається „перевезти” до Польщі сім’ю з України. Українці радо приїжджають до нас, вибір Поморського воєводства не випадковий, вони думають, що тут добре життя, є пропозиції доброї і високо оплачуваної роботи».

«Щосьомий (13,7%) опитаний українець має намір регулярно приїжджати у Поморське воєводство. Згідно з дослідженням, 25% хоче залишитися у регіоні тільки до часу закінчення дійсності візи або терміну посвідки на тимчасове перебування», – розповіло також «Польське радіо».»

Маршал Мєчислав Струк наголосив: «Самоврядній владі на Помор’ї дуже важливо, аби іммігранти з України асимілювалися в регіоні. У контексті демографічних явищ, все меншого числа працівників на ринку праці, нам потрібні кваліфіковані працівники. Ми надсилаємо таку інформацію усім, аби вони працювали над цим, розвивали дружню атмосферу для людей, котрі шукають свій життєвий шлях на Помор’ї».

Чиновник зазначив: «Нині немає жодних програм для асиміляції іноземців на державному рівні. Такі програми потрібно розвивати на регіональному рівні. Влада Поморського воєводства спрямувала кошти з бюджету воєводства на запуск таких програм».

Мєчислав Струк додав: «Згідно з дослідженням, треба ще багато зробити для адаптації українців у регіоні. Йдеться, наприклад, про роботу серед польських дітей над прийняттям їхніх ровесників, які приїжджають на Помор’я, прийняття колами, у яких вони живуть, аби не виникали анклави українців, білорусів. Йдеться про те, аби ці люди, близькі полякам культурно, могли асимілюватися у місцевих поморських громадах».

Чиновник запевнив: «Понад 27% опитаних українців працюють на Помор’ї понад три роки. Самоврядні органи влади хочуть, аби цей відсоток був ще більшим. Нам дуже важливий швидкий розвиток підприємств, збільшення конкурентоспроможності не тільки на польському ринку, але теж іноземному, а для цього потрібні працівники».

Директор Вітковська підкреслила: «Дослідження серед працівників та жителів Поморського воєводства не підтвердило стереотип, що іноземці забирають роботу у поляків. Не підтвердився теж стереотип, що через іноземців менша зарплата. Є велике бажання інтеграції як серед поляків, так і українців. 92% анкетованих українців позитивно відповіли на запитання про потребу інтеграції з поляками».

Очільниця Воєводського управління праці додала: «Треба зробити так, аби громадяни України та іноземці почувалися у нас не гірше, ніж жителі. Головними кроками з метою асиміляції можуть бути: організація допомоги в управліннях завдяки наданню послуг українською мовою та організація вивчення польської мови».

dailylviv.com

До теми

20:51 22 травня 2022 р.

Американський розвідник, який виконував спецзавдання в Іраку і Афганістані, прибув на Львівщину

У межах свого перебування в Україні Львівщину відвідав Брет Веліковіч – службовець розвідки США, офіцер спецпризначення, експерт з військових дронів.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу