Вісім українських телеканалів продовжують популяризувати агресора

10:46 14 травня 2014 р.


Фото: 24tv.ua

Такого висновку Національна рада з питань телебачення і радіомовлення дійшла за результатами моніторингу вітчизняних загальнонаціональних, супутникових і цифрових телеканалів мережі Т2.

Журналіст Катерина Бачинська розповідає в публікації «Ні – «Ментам». Вісім вітчизняних телеканалів активно популяризують агресора» у сьогодлнішньому номері київської газети «Україна молода»:

«Інформаційна війна, розв’язана Росією в українському медіа-просторі, – це не лише перекручування фактів і відверта брехня у стилі Дмитра Кисельова, якими наповнені російські ЗМІ. Це ще й багаторічний показ на екранах більшості загальнонаціональних телеканалів російських серіалів, що пропагують і героїзують представників силових структур країни, яка анексувала український Крим й активно підтримує сепаратистів на сході та півдні України.

«Подивіться в телепрограму: на всіх каналах у прайм-таймі – досі засилля російськомовних мілітарних серіалів, де головними героями є «менти», спецпризначенці, прокурори, слідчі, бандити. Уся ця бандитська героїка, менталітет зводиться до того, що людина зі зброєю завжди права і всі проблеми можна вирішити таким чином», – зауважував iще на початку квітня в інтерв’ю «УМ» народний артист України Анатолій Матвійчук.

Про це також писав згодом у нашій газеті Андрій Кокотюха. Прикро, втім, ситуація мало змінилася.

Вісім українських телеканалів активно працюють на популяризацію агресора – такий висновок зробила Нацрада з питань телебачення і радіомовлення після проведеного упродовж 7 травня моніторингу вітчизняних загальнонаціональних, супутникових і цифрових телеканалів мережі Т2. Лише за один день група компаній «Інтер» на однойменному та каналі НТН показала сiм таких серіалів; ICTV – 4 серіали, телеканал «Гамма» – 3 серіали.

«Нині від відповідальності кожного керівника, кожної редакційної ради залежить, яким змістом буде наповнено український ефір, чи відповідатиме він настроям і прагненням наших співвітчизників», – заявила заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Лариса Мудрак. За її словами, наповнюючи ефір, не можна керуватися лише бізнесовою доцільністю та комерційною вигодою.

Проте регуляторний орган галузі – Нацрада – лише звертає увагу мовників на результати моніторингу трансляції на українських телеканалах контенту, спрямованого на популяризацію російських силових структур. А заступник голови Лариса Мудрак  висловлює подяку групі «1+1» за проявлену ініціативу зняти з ефіру серіали, в яких міститься пропаганда силовиків сусідньої держави-агресора.

Глядачі ж, не чекаючи демонстрації громадянської позиції власників і топ-менеджменту телеканалів, можуть проявити свою принциповість: просто не дивитися «Ментів», «Десантури» і подібних «шедеврів». Може, тоді крига скресне».

dailylviv.com

До теми

21:30 18 жовтня 2020 р.

Об’єднання демсил: хто, з ким і заради чого готовий об'єднатися? – коментар Тимошенко у Львові

Напередодні місцевих виборів політики ВО "Батьківщина" і "Європейської солідарності" заявляли про необхідність об’єднання усіх проукраїнських демократичних сил задля створення більшості в органах місцевого самоврядування і з метою протистояння можливого політичного альянсу «Слуги народу» і ОПЗЖ.

Рубрика: Політика

18:11 18 жовтня 2020 р.

Тимошенко заявила у Львові, що Зеленський затіяв своє «потішне опитування» заради легалізації наркотиків

Юлія Тимошенко вважає, що з п’яти питань до народу, які президент вирішив поставити у день виборів, насправді його цікавить лише одне – про легалізацію канабісу в медичних цілях.

Рубрика: Політика

15:51 18 жовтня 2020 р.

Тимошенко пояснила, чому «Батьківщина» не висунула жодного кандидата у мери Львова

Кандидати від політичної партії «Батьківщина» нині йдуть до кожного органу місцевого самоврядування. Але на посаду міського голови не знайшли людини, за яку партія могла би стовідсотково поручитися, що вона справді найліпше пасує для цієї роботи.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Безробіття на Львівщині: рецепти допомоги

Рубрика: Економіка

Священослужитель-депутат: за і проти

Рубрика: Політика

Всі відео розділу