Вісім громад Самбірського району забрали ввесь районний бюджет

21:06 18 листопада 2016 р.

Держава, яка бачить в децентралізації тільки економію державних коштів, спонукає об’єднані територіальні громади до економії через закриття соціальних закладів.

Таку думку сьогодні, 18 листопада під час обговорення на тему: «Об’єднання громад на Львівщині: виклики і наступні кроки»,  яке відбулося у Львівському прес-клубі, висловив науковий співробітник інституту регіональних досліджень Андрій Пелехатий.

- Ми станемо свідкам закриття шкіл, садочків та медичних закладів. Тому що вони фінансувалися з держбюджету. А тепер більшість громад не знайдуть у себе ресурсів їх утримувати. Наприклад, Грабовецька громада вже не може сама існувати. У них під кінець року не буде навіть коштів на заробітні плати, - каже він.

Натомість представник агенції економічного розвитку Яворівщини Орест Микита вважає, що в гіршому становищі опиняться ті громади, які ще не об’єдналися.

- Наприклад, у Самбірському районі створено вісім об’єднаних громад. І вони перебрали на себе весь ресурс районного бюджету. Інші села, які не об’єдналися, і район в цілому відчувають проблему з наповненням бюджету, вони мають вже 60 млн грн заборгованості, - каже він.

Тому, на думку Ореста Микити, досить розумно в цій ситуації зробили в Мостиському районі, коли прийняли рішення одночасно йти на вибори 18 грудня, створивши три об’єднані громади – Шегинську, Мостиську та Судово-Вишнянську.

За спостереженнями аналітика Асоціації сприяння самоорганізації населення Марії Дзюпин, добре розвиваються зараз ті громади, в яких працює староста з інноваційним мисленням та який запросив на роботу дуже хороших фахівців.

- Зараз є проблема, якщо староста не належить до політичної більшості, яка є в раді, і він не погоджується з політичним рішенням ради, то його починають утискати. Це недоопрацювання на законодавчому рівні, де не визначили чітко його права, обов’язки та інше, - каже вона.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини