Вісім громад Самбірського району забрали ввесь районний бюджет

21:06 18 листопада 2016 р.

Держава, яка бачить в децентралізації тільки економію державних коштів, спонукає об’єднані територіальні громади до економії через закриття соціальних закладів.

Таку думку сьогодні, 18 листопада під час обговорення на тему: «Об’єднання громад на Львівщині: виклики і наступні кроки»,  яке відбулося у Львівському прес-клубі, висловив науковий співробітник інституту регіональних досліджень Андрій Пелехатий.

- Ми станемо свідкам закриття шкіл, садочків та медичних закладів. Тому що вони фінансувалися з держбюджету. А тепер більшість громад не знайдуть у себе ресурсів їх утримувати. Наприклад, Грабовецька громада вже не може сама існувати. У них під кінець року не буде навіть коштів на заробітні плати, - каже він.

Натомість представник агенції економічного розвитку Яворівщини Орест Микита вважає, що в гіршому становищі опиняться ті громади, які ще не об’єдналися.

- Наприклад, у Самбірському районі створено вісім об’єднаних громад. І вони перебрали на себе весь ресурс районного бюджету. Інші села, які не об’єдналися, і район в цілому відчувають проблему з наповненням бюджету, вони мають вже 60 млн грн заборгованості, - каже він.

Тому, на думку Ореста Микити, досить розумно в цій ситуації зробили в Мостиському районі, коли прийняли рішення одночасно йти на вибори 18 грудня, створивши три об’єднані громади – Шегинську, Мостиську та Судово-Вишнянську.

За спостереженнями аналітика Асоціації сприяння самоорганізації населення Марії Дзюпин, добре розвиваються зараз ті громади, в яких працює староста з інноваційним мисленням та який запросив на роботу дуже хороших фахівців.

- Зараз є проблема, якщо староста не належить до політичної більшості, яка є в раді, і він не погоджується з політичним рішенням ради, то його починають утискати. Це недоопрацювання на законодавчому рівні, де не визначили чітко його права, обов’язки та інше, - каже вона.

dailylviv.com

До теми

23:06 27 липня 2021 р.

Захищати власну незалежність та підтримувати сусідів: Польща має намір збільшити армію

Газета «Rzeczpospolita»у статті «Мрія про військову міць» пише про наміри збільшити чисельність польської армії до 250 тисяч осіб, щоб дорівнятися Франції (270 тис.) чи Україні (255 тис.), і бути більшою, ніж армії Німеччини (185 тис.), Ізраїлю (170 тисяч) чи Великобританії (195 тисяч).

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу