Військовослужбовці НАТО діляться на Львівщині досвідом з українськими (відео)

20:53 15 вересня 2014 р.


Фото: AFP

Найбільше цього року міжнародне військове навчання в нашій країні «Репід Трайдент – Швидкий Тризуб 2014» триватиме до 26 вересня.

На Яворівському полігоні, що на Львівщині, 15 вересня розпочалося українсько-американське навчання «Репід Трайдент – Швидкий Тризуб 2014», в якому беруть участь близько 1200 військовослужбовців із 15 країн. Триватиме найбільше цього року міжнародне військове навчання в Україні до 26 вересня.

Військові української, американської, грузинської, азербайджанської, польської, канадської, норвезької, литовської та інших армій-учасниць цьогорічних навчань вітались кожен своєю мовою. Найбільш чисельною на «Репід Трайдент» є українська група – понад 600 військових, а також американська – близько 200 осіб.

Цього року українську армію представляють курсанти академії Сухопутних військ, серед них є ті, які побували під час проведення антитерористичної операції на Сході. Інші підрозділи не беруть участь у «Репід Трайдент», бо зараз перебувають у зоні бойових дій.

«Особливістю цьогорічного навчання буде те, що характерні риси «гібридної війни», яка ведеться на Сході нашої країни, теж розглядатимуться, і наші військові поділяться своїм досвідом», – наголосив полковник української армії Олександр Сивак.

Американці техніки не привезли

«Досвід українських бійців у бойовій зоні на Сході цікавить всіх учасників військових навчань», –зауважив кореспонденту «Радіо Свобода» американський полковник Фред Рензі.

Він не вперше керує навчаннями на Яворівському полігоні і цьогоріч знову сюди попросився. За словами Фреда Рензі, військові використовують під час навчань штатну зброю і українські бойові машини.

«Військові виконуватимуть типові завдання в полі – це засідки, операція конвоювання, надання першої медичної допомоги. А вже друга фаза навчань, яка пройде наступного тижня, це сценарій розігрування дій, пов’язаних із миротворчою місією. Ми не готуватимемо тут спеціально військових для бойових дій в Україні», – зауважив американський військовий.

Фред Рензі був заскочений тим, що сьогодні український народ дуже активно підтримує свою армію і без цієї допомоги Збройні сили України не протрималися б. «Армія – це відображення суспільства. Без громадян, їхньої підтримки армія не може існувати», –зауважив полковник армії США і пообіцяв більше дізнатись про волонтерство в Україні.

Всі учасники «Репід Трайдент» вироблятимуть спільні військові навики, ділитимуться досвідом. Представники іспанської армії вперше беруть участь у таких навчаннях в Україні. Капітан Ігнасіо Ечета каже, що знав про події в Україні.

«Я хотів би поділитись досвідом своєї армії з українськими військовими. Це досвід у миротворчих операціях», – зауважив він.

«Ми брали участь у бойових діях в Афганістані, в численних операціях, тому можемо поділитись досвідом», – продовжує розмову канадський військовий Бур Брідже.

Про Україну дізнаються з новин

У навчаннях беруть участь і жінки-військовослужбовці. Серед них Марта Петренко, американка українського походження.

Тринадцять років вона служить в американській армії. Молодший сержант каже, що звикла, а спершу було важко. Коли почула про те, що російські війська увірвались в Україну, спершу не повірила.

«Сумно, звісно, але це життя. Друзі мене не запитують, бо знають все, як і я, з новин. Деколи запитують щось з історії. Я розповідаю. Ми про всі події дізнаємось з новин. Мені не було страшно сюди їхати, було дуже цікаво приїхати», – говорить американська військова Петренко, яка ще й допомагає своїм друзям порозумітись з українськими військовими.

Міжнародні навчання на Яворівському полігоні розпочали проводити у 1994 році, а українсько-американські «Репід Трайдент» проходять удесяте. Про це повідомляється в сьогоднішній публікації кореспондента «Радіо Свобода» Галини Терещук «Війська НАТО діляться досвідом із армією України».


Відео: ТСН

dailylviv.com

До теми

18:04 5 березня 2021 р.

США запровадили санкції проти олігарха Ігоря Коломойського

Сьогодні Держсекретар Блінкен оголосив про внесення до санкційного списку Ігоря Коломойського та членів його найближчої родини відповідно до розділу 7031(c) через причетність до значних випадків корупції під час перебування на посаді голови Дніпропетровської ОДА з 2014 по 2015 рік.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу