Військова доктрина України передбачає вирішення всіх конфліктів дипломатичним шляхом, а не воєнним, - експерти

16:05 17 лютого 2015 р.

Остання воєнна доктрина Російської Федерації каже, що вона може заподіяти непревентивні ядерні удари, захищати російськомовне населення в будь-якому місці земної кулі.

Про це сьогодні, 17 лютого, під час прес-конференції-дискусії у Львівському прес-клубі на тему: «Військова доктрина України: як вона впливає на війну Росії проти України?» зауважив керівник медіа-проектів ЛОГО «Львівський прес-клуб» Роман Шостак.

- Тобто, зберуться у Львові  200 осіб російськомовних. Вийдуть біля Ратуші на площу, скажуть: «Гаспадін Путін, защіті нас. Тому що бандерівці не дають можливості розмовляти у Львові російською».  І вже якісь спеціальні десантники повинні летіти і рятувати, - каже він.

Водночас, як зауважила доцент Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидат історичних наук Олександра Киричук, у воєнній доктрині України, яка була підписана Януковичем у 2012 році, зазначено, що наша країна має позицію нейтралітету. Але вона абсолютно не відповідає тим подіям, які зараз відбуваються в Україні.

За словами голови ЛОО ВГО «Спілка офіцерів України» Петра Костюка,  воєнна доктрина показує чого хоче керівництво держави при веденні війни. А далі, хоча вона й описова, це має бути план дій: що нам робити в тій ситуації. Якщо цього не буде, то будуть прийматися часткові рішення. 

Також експерти зазначили, що українська воєнна доктрина скалькована з радянської з невеликими змінами.
- Радянська воєнна доктрина була спрямована на підготовку держави і всіх сил до війни. У 2012 році із змісту доктрини визначення «війна» випадає. Та з’являється «воєнний конфлікт».  І на перший план висуваються засоби дипломатичні. Тобто прямого завдання запобігати воєнному конфлікту воєнними засобами – немає.  Відповідно це і спричинило багато речей, які ми зараз маємо.  Велике сподівання у цій доктрині – на допомогу міжнародних чинників. В тому числі і на гарантію країн, які гарантували нам безпеку, коли Україна здала ядерну зброю.  Тому ця воєнна доктрина декларативна, - каже Петро Костюк.

Він також нагадав, що після виборів до парламенту  була підписана коаліційна угода, де першим пунктом було виписано створення нової редакції військової доктрини.  І визначався термін – четвертий квартал 2014 року.dailylviv.com

До теми

11:31 19 вересня 2021 р.

У Львові і ще трьох містах відкрилися дільниці для виборів депутатів Держдуми РФ

19 вересня в 8 годині ранку в Посольстві Росії в Києві і Генеральних консульствах у Львові, Одесі та Харкові були відкриті виборчі дільниці для виборів депутатів Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації.

Рубрика: Політика

19:16 18 вересня 2021 р.

Завтра у Львові голосуватимуть за депутатів Держдуми РФ: Львів приписали до Нижнього Тагілу

19 вересня 2021 року у Львові буде відкрита виборча дільниця № 8299 для голосування на виборах депутатів Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації восьмого скликання.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу