Відокремлення Донбасу від України хочуть лише 13% його опитаних мешканців, – дослідження

22:55 8 лютого 2015 р.


Фото: dyvys.info

Дані опитування, проведеного науковцями Оксфордського університету, свідчать, що підтримка сепаратистських настроїв у східних і південних областях Україна доволі низька.

Підтримка сепаратистських настроїв у східних і південних областях Україна доволі низька. Про це свідчать дані опитування, проведеного науковцями Оксфордського університету, які публікує «The Washington Post».

На питання «Якою має бути ідеальна форма державного правління в Україні» (графік 1), більшість респондентів (32%) схиляються до унітарної форми правління, але з децентралізацією влади. При цьому менше 5% готові до кроків, які призведуть до розділення країни. Також непопулярним виявився варіант федеративного устрою (10%).

Щодо питання про статус Донецька та Луганська більшість респондентів вважають, що вони мають залишатися обласними центрами у складі України (51%). Автономію Донбасу у складі України підтримує трохи більше 20%.

Лише незначна кількість респондентів підтримують незалежність або приєднання Донбасу до Росії (6% та 4% відповідно). Відповідаючи на запитання, як має відреагувати уряд України на вимоги сепаратистів щодо Донбасу, лише 13% респондентів згодні на відокремлення від України.

Разом з тим 38% респондентів виступають за більшу автономію регіонів, а 18% вважають, що Україна має збільшити використання військової сили. Автори дослідження відзначають, що в обох регіонах, респонденти були більш схильні вибирати розширену автономію, ніж відділення від України, особливо це відзначають у Луганській області.

«Таким чином, будь-яка спроба поширити конфлікт за межі окупованих зон дуже ризикована для сепаратистів. Незважаючи на глибокі і серйозні проблеми, з якими стикається український уряд, як видно, сепаратистського варіант має незначну підтримку», – резюмують автори. В опитуванні взяли участь близько 900 респондентів у південних та східних регіонах України, які не контролюються бойовиками.

Про це повідомляється в неділю на сайті інтернет-видання «Українська правда».

dailylviv.com

До теми

14:13 20 вересня 2021 р.

США і ще 13 країн: на Львівщині почалися військові навчання Rapid Trident-2021

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного під загальним керівництвом командувача Сухопутних військ України генерал-полковника Олександра Сирського розпочалися багатонаціональні українсько-американські військові навчання Rapid Trident – 2021.

Рубрика: Політика

11:31 19 вересня 2021 р.

У Львові і ще трьох містах відкрилися дільниці для виборів депутатів Держдуми РФ

19 вересня в 8 годині ранку в Посольстві Росії в Києві і Генеральних консульствах у Львові, Одесі та Харкові були відкриті виборчі дільниці для виборів депутатів Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації.

Рубрика: Політика

19:16 18 вересня 2021 р.

Завтра у Львові голосуватимуть за депутатів Держдуми РФ: Львів приписали до Нижнього Тагілу

19 вересня 2021 року у Львові буде відкрита виборча дільниця № 8299 для голосування на виборах депутатів Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації восьмого скликання.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу