У Львові розкрили неприховану мету всеукраїнського автомотопробігу Шлях незалежних (відео)

12:23 26 липня 2021 р.

Сьогодні учасники цієї акції проводять заходи у Києві, дали концерт під стінами Верховної Ради і обговорять стратегію взаємодії соціальних і реабілітаційних центрів України у Президент-готелі.

Під час перебування учасників акції "Шлях незалежних" у Львові головним її спікером став Геннадій Мохненко - пастор «Церкви добрих перемін» (м.Маріуполь), єпископ протестантської Церкви Божої України, засновник і керівник найбільшого на пострадянському просторі дитячого реабілітаційного центру «Республіка Пілігрим» і мережі реабілітаційних центрів для дорослих, ініціатор громадської антинаркотичної акції «Обридло» і кругосвітнього велопробігу «Світ без сиріт».

Dailylviv подає його виступ на пресконференції у Львівському пресклубі майже дослівно - заради збереження оригінального стилю і думок промовця.  

"Я - капелан української армії. Живу на фронті. Лінія фронту за 15 км від мого дому. Ми робимо коло Україною на мотоциклах і автомобілях, 3 тисячі кілометрів. Назвали нашу акцію "Шлях незалежних"... Зі мною бойові друзі-капелани. 

Перша мета акції - патріотична - привітати всіх з ювілеєм Незалежності. 

Друга мета - антинаркотична, антинаркодилерська. Головна світова війна не припиняється ні на секунду. Сьогодні в Україні наркоторговцями буде вбито кілька сотень людей. Кожен день. Про це практично ніхто не говорить всерйоз. Повідомлень з цього фронту не публікують. Статистику не ведуть. Тому ми своєю акцією закликаємо боротися з наркодилерами, з наркоторгівцями, з тими, хто будує наркомережі і наркоструктури. А не з наркоманами-бідолагами, що часто подають як боротьбу з наркоторговцями. 

У мене особисті порахунки з наркомафією. Я поховав занадто багато дітей, будучи директором найбільшого дитячого реабілітаційного центру у колишньому Союзі. 35-ть моїх прийомних дітей: майже у всіх них їхні батьки були вбиті через наркотики, через наркоманію. 

Третя мета акції. За 30 років незалежної України десятки, десятки, десятки тисяч людей вирвалися з наркотиків і алкоголізму у християнських реабілітаційних центрах, християнських соціальних проектах. Про це говорять неймовірно мало. Цією акцією ми розповідаємо історії.

З нами молода людина, якого мама з бабусею прив'язували тросиком від мотоцикла до батареї, щоб він не коловся. Він перепилював тросик, убивав себе наркотиками, доки його не довезли у реабілітаційний центр. Зараз він закінчив університет, займається бізнесом, закінчив музичну школу - захотів навчитися грати, зараз виступає на наших акціях. Буде у президента біля офісу грати. Він став прийомним батьком. 

Ми розповідаємо історії, які не вмістити у ніякі книги. І просимо журналістів розповідати про ці історії - давати людям надію. Насамперед, ми закликаємо не влізати в наркотики. Але якшо біда прийшла, ми кажемо: погляньте на позитивний досвід, десятки-десятки тисяч людей повернулися до нормального життя. 

Мої батьки помирали від п'янства свого часу. Через наш християнський реабцентр повернулися до життя і доживали свого віку по-людськи. Моя сестра молодою вмирала від п'янства, доки її не привезли в реабцентр. Пройшла реабілітацію і вже багато років має нормальне життя. 

Офіційна медицина не має нічого навіть близько подібного до християнських реабілітаційних центрів. Але в нашій країні місцями є трупні плями імперії, я би сказав, Білорусь місцями. У деяких містах і регіонах у християнські реабцентри занадилися то пожежна охорона, то санепідемстанція, то якась ветеринарна служба, радіологічна служба - я вже забув всі їхні назви. І вони виписують різні протоколи і штрафи. 

Ось ми були у Тернополі під судом, заїхали десятки машин, людей. Тому що цей суд недавно відпустив наркодилерів. І цей же суд оштрафував християнський реабілітаційний центр на 17 тисяч гривень за заявою пожежних. Ми вимагаємо від держави припинити бюрократичний безкрай. І особливо - найбільш ганебні дії, які вже були багато разів: коли в християнські заклади, у молитовні примішення, вдираються силовики - маски-шоу, автомати, бронежилети - і потім доповідають у ЗМІ, що вони визволили з рабства людей. Коли ті люди помирали від рабства наркотиків і алкоголізму, ніяких силовиків не було поруч. У ліпшому випадку вони дахували наркоторговців. А коли ці люди доповзли до наших центрів і ми почали їх відкачувати, до нас вриваються.

Ми вимагаємо це припинити. І якщо повориться те, що трапилося два місяці тому в Херсонській області в Генічеську - 12 машин з працівниками СБУ, які потім сказали, що вони звільнили рабів. А "раби" нікуди не пішли звідти, бо там їх не було і немає. Всі люди дуже вдячні священнику, але його оббрехали, зганьбили і принизили. Ми провели своє розслідування і я сказав: "Ні, хлопчики, я не буду жити в Білорусі". Якщо це повториться у нашій країні, ми приїдемо під будь-яке СБУ, під будь-яке МВС - сотні машин приїдуть.  Ми кажемо: ви нарветеся на християнський Майдан і здивуєтеся тому, що це таке. Ми - мирні люди, спокійні, терпеливі. Але знущатися над собою не дозволимо. Ми вимагаємо від держави партнерства, а не знущання. І слава Богу, у більшості регіонів так і є. Але місцями у нас - Білорусь. 

І останнє. Ми лобіюємо законопроєкти, які допоможуть сьогодні батькам не просто дивитися, як умирають їхні діти і плакати в подушки, а допоможуть захистити і батьків, і нас, керівників реабілітаційних цетрів, давши нам юридичне право забрати людину, яка вмирає від наркотиків, у реабілітаційний центр. Без обвинувачення нас у викраденні людей. 

Про мене Голівуд зняв фільм - пробачте, за нескромність. Я - єдина людина на пострадянському просторі, про яку Голівуд зняв фільм. Легендарний голівудський режисер з оскарми і гремі. Так ось - про мене і ще про пару десятків таких, як я, можна було зняти фільм, а можна було посадити нас у в'язницю за викрадення дітей. З підвалів, вулиць і притонів. Тому що я ніколи не запитував у дітей, які помирали від наркотиків, хочуть вони їхати зі мною чи ні. Дитину, яку вмирала від наркотиків, я скручував у баранячий ріг. Вона часто кричала: рятуйте мене, мене продадуть на органи! Ми відвозили її в центр, надавали медичну допомогу, рятували всіляко. На жаль, траплялося, що й не встигали і хоронили. Але в багатьох-багатьох випадках врятували дітворі життя. У тому числі і моїм майбутнім прийомним синам. 

Тому готується у першому читанні законопроєкт, який дозволить батькам звернутися до нас у реабцентри, швидко одержати довідку - "так, людина вмирає від наркотиків" - від лікаря, поліції, сусідів, друзів, колег, родичів. І суддя швидко приймає рішення: спробувати врятувати у реабілітаційному центрі. Захищаючи нас і даючи шанс батькам. Так само цей законопроєкт дозволить суддям - у разі невеликого, нетяжкого злочину молодої людини, вчиненого під наркотиками - замість тюремного ув'язнення призначати їй лікування-перевиховання у реабілітаційному центрі. Така практика працює у багатьо країнах світу. Як правило, люди хочуть у реабцентр. Бо це дає шанс. Адже ми всі знаємо, що тюрма насправді не виправляє людину - вона знищує там більшість людей". 


Відео:

dailylviv.com

До теми

23:40 26 вересня 2021 р.

Нардеп фракції ОПЗЖ Нестор Шуфрич став мажоритарним співвласником телеканалу "Перший Незалежний"

Народний депутат фракції Партії "Опозиційна платформа – За життя" Нестор Шуфрич став мажоритарним співвласником телеканалу "Перший Незалежний" (ТОВ "Тайм медіа"), створеного колишніми співробітниками телеканалів, яких пов'язують з одним із лідерів "ОПЗЖ" Віктором Медведчуком, повідомляється на сайті одного з цих каналів "112.Україна".

Рубрика: Політика

18:33 26 вересня 2021 р.

Завтра у Львівському пресклубі - ексклюзивне інтерв'ю з головою комісії комунального майна ЛМР Сергієм Івахом

Завтра, 27 вересня, о 14.00 у Львівському пресклубі - ексклюзивне інтерв'ю з головою комісії комунального майна, ресурсів та історичного середовища Львівської міської ради, ексначальником управління майном спільної власності Львівської обласної ради Сергієм Івахом.

Рубрика: Політика

18:51 24 вересня 2021 р.

Місто Дубляни покинуло Львівську МТГ за рішенням суду у Києві

Окружний адміністративний суд міста Києва виключив місто Дубляни зі складу Львівської громади. Це рішення суд ухвалив 22 вересня за позовом мешканця Дублянів, координатора Комітету захисту прав громад Віталія Горбатенка.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу