Від лідерів опозиції очікують більшої рішучості, – DW (доповнено відеосюжетами)

21:12 29 грудня 2013 р.

Фото до новини


Фото: korrespondent.net

Учасники протестів заявляють: «Ми втомились марнувати час лише в очікуванні, що Янукович, якого тут щодня обзивають безсовісним пройдисвітом, засоромиться й сам піде у відставку, а потім ще й сам себе покарає».


Відео: intvua

Шосте Народне віче на Майдані Незалежності в Києві не стало рекордним за кількістю його учасників – очевидно відчувається наближання новорічних свят. Якщо на попередніх вічах йшлося про мільйон або сотні тисяч маніфестантів, то цього разу говорять про десятки тисяч протестувальників.

Проте сам Майдан і під час нинішнього віча був ущерть заповнений, й вільними лишалися тільки бічні вулиці. Присутні на Майдані жваво реагували на виступи лідерів опозиції й підтримали зачитаний зі сцени маніфест Всеукраїнської організації «Майдан». 

У ньому йдеться про припинення терору проти учасників акцій протесту, звільнення всіх політв'язнів, відставку уряду, підписання угоди про асоціацію з ЄС, позачергові президентські та парламентські вибори й про повернення до конституції 2004 року. Документ також містить вимоги щодо проведення судової реформи, ліквідації спецпідрозділу міліції «Беркут» та скорочення чисельності правоохоронців.

Лідер «Батьківщини» Арсеній Яценюк закликав зі сцени Майдану зберегти цей острівець опору і перейти в наступ на владу. «Маємо організувати полювання на українських корупціонерів по всьому світі – їм не вдасться сховати народні гроші», - заявив Яценюк. Лідер УДАРу Віталій Кличко підтримав заклик Яценюка до продовження пікетувань помешкань, офісів та резиденцій представників влади. «Ми будемо попереджувати, але в подальшому чинити тиск на владу», – заявив Кличко і закликав до розгортання всеукраїнського страйку після новорічних свят.

Обрати лідера та діяти

Попри в цілому схвальну реакцію на виступи опозиціонерів, настрої присутніх на Майдані людей були далекими від ейфорії. «Ми маємо й далі стояти й захищати наш Майдан. Ми маємо й далі бути мирними. Але ми в жодному разі не маємо залишатись бездіяльними», – сказав у відповідь на запитання «DW» один з маніфестантів.

Чоловік середнього віку представився Романом. На його думку, опозиційні лідери справляють враження людей, що не дуже чітко уявляють собі, як боротися зі владою і якими мають бути їхні дії.

Вродливу та гарно вбрану жінку років тридцяти, яка назвала себе Мариною, найбільше дратує те, що опозиціонери і досі не визначили єдиного кандидата в президенти. «Вони хіба не розуміють, що має бути один популярний в народі лідер, щоби мобілізувати і повести за собою проти цієї влади всю Україну? Хіба ж не ясно, що ті, хто зараз при владі, ніколи її так просто не віддадуть», – обурюється жінка.

Новий рік на Майдані

Привернув до себе увагу гурт хлопців та дівчат, які одностайно вимагали від опозиційного проводу чіткого плану дій і зрозумілих та ясних цілей. Молоді люди стверджують, що є студентами київських вишів.

«Що нам треба робити? Ми втомились марнувати час лише в очікуванні, що Янукович, якого тут щодня обзивають безсовісним пройдисвітом, засоромиться й сам піде у відставку, а потім ще й сам себе покарає», – так саркастично відреагували молоді люди на запитання про свої претензії до опозиційних лідерів.

Тим часом, в інтернеті оприлюднили план дій Майдану на січень 2014 року. В ньому йдеться про складення люстраційного списку всіх причетних до побиття та судового й іншого переслідування маніфестантів, розгортання кампаній морального осуду таких осіб на місцях, бойкот комерційних компаній президентської «сім'ї» та про заклики до міжнародної громадськості запровадити персональні санкції проти порушників прав людини в Україні. На завершення віча опозиція закликала громадян України зібратися на Майдані ввечері 31 грудня і разом зустріти Новий рік».

Усе це журналіст Української служби «Deutsche Welle» Олександр Савицький повідомляє сьогодні, 29 грудня, на сайті цієї німецької телерадіокомпанії. Своєю чергою, «Тиждень.ua» цитує такий коментар історика Віктор Брехуненка:

«Сучасні політичні партії в Україні створювалися не під ідею, не під ідеологію, а під інтереси конкретних людей, конкретних груп чи осіб із грішми. Керівництво усіх цих партій за кілометр не підпускає до себе розумних людей, здатних мислити категоріями державних і національних інтересів України. Їх практично немає там нагорі, й зараз це виявилось особливо помітним, коли Майдан переріс на дві голови своїх політичних лідерів. Їхня жалюгідність помітна неозброєним оком».

Як інформував «Щоденний Львів», опозиція закликає до всеукраїнського страйку – розпочати його після свят лідер партії «УДАР» Віталій Кличко запропонував у неділю на народному віче «Солідарність проти терору» на Майдані Незалежност, столичний Євромайдан також ухвалив під час сьогоднішнього віча маніфест з вимогою підписати Угоду про Асоціацію та припинити торги з Росією.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів