Верховній Раді забракло для ініціювання воєнного стану на сході України восьми голосів

12:30 17 червня 2014 р.


Фото: gorod.dp.ua

За відповідне рішення проголосували у вівторок у парламенті лише 218 нардепів.

Агенція «РБК-Україна» інформує сьогодні, 17 червня, в повідомленні «Рада відхилила звернення до Порошенка про введення військового стану на сході»:

«Народні депутати не підтримали у першому читанні проект постанови № 4087а «Про звернення Верховної Ради України до Президента України у зв'язку з подіями на Сході України». За відповідне рішення проголосували лише 218 нардепів, передає кореспондент РБК-Україна.

Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов попросив депутатів доопрацювати цей документ сьогодні під час перерви і знову розглянути в сесійній залі ВР: «Ми бачимо, що постанова практично підтримується. Тому прошу всіх, щоб не ламати зал, голів фракцій доопрацювати текст постанови, а потім після перерви прийняти постанову».

У свою чергу як заявила уповноважений Президента України у ВР, народний депутат від фракції «Удар» Ірина Геращенко під час обговорення проекту постанови, оскільки до проекту постанови надійшло багато поправок, краще провести додаткові консультації. «За всіма пунктами проекту постанови є зміни. Тому наша пропозиція – щоб були продовжені консультації. Ми проведемо консультації і забезпечимо, щоб текст постанови був узгоджений, щоб в цілому прийняти постанову до кінця тижня», – заявила Геращенко.

Як повідомив з трибуни Верховної Ради голова фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв даний проект постанови передбачає заклик до адекватної реакції Президент України як верховного головнокомандувача на події на сході України. Зокрема, проект постанови парламент закликає Президента України:

в терміновому порядку визначитися з кандидатурами голів СБУ, Міноборони, Міністра закордонних справ, і внести в Раду радять кандидатури;

видати указ про введення воєнного стану в Донецькій і Луганській областях, що дозволить застосувати адекватні заходи для встановлення миру в цих сферах;

забезпечити за рахунок сил Міноборони повне перекриття кордонів з РФ, ініціювати проведення консультацій про введення візового режиму з РФ; забезпечити термінове призупинення співпраці з РФ в ОПК, а всі українські фахівці на військових об'єктах повинні бути відкликані, а контракти - розірвані;

створити нову військову доктрину... створити комітет при Президентові України з вирішення проблем переселенців з Донецької та Луганської областей, а також тих, хто проживає на окупованих територіях, а також створити Інформаційний центр для координації політики в умовах воєнного положення;

заслухати в парламенті в присутності Президента звіти голів СБУ, Антитерористичного центру.

ВР не переривати роботу на літні канікули, встановивши порядок роботи: тиждень у пленарному режимі, тиждень - робота в комітетах і округах, а у разі необхідності, за ініціативою президента, парламент повинен збиратися на позачергові засідання протягом 24 годин».

dailylviv.com

До теми

12:23 26 липня 2021 р.

У Львові розкрили неприховану мету всеукраїнського автомотопробігу Шлях незалежних (відео)

Сьогодні учасники цієї акції проводять заходи у Києві, дали концерт під стінами Верховної Ради і обговорять стратегію взаємодії соціальних і реабілітаційних центрів України у Президент-готелі.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу