Верховна Рада ухвалила в другому читанні й цілому закон про місцеві вибори (відео)

20:00 14 липня 2015 р.


Фото: Reuters

25 жовтня не голосуватимуть у нашій країні лише на її окупованих російськими військами й найманцями теренах.

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому закон про місцеві вибори. За це рішення проголосували 257 народних депутатів із 320, зареєстрованих у сесійній залі.

Як зазначив голова комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич, досягнуто домовленості вилучити з переліку суб'єктів виборчого процесу блоки та встановлено норму щодо закріплення у так званій закритій частині виборчого списку по одному лідеру виборчого списку. Згідно з документом, право висування на виборах мають партії, які зареєстровані не пізніше, ніж за 365 днів до дня виборів та змінили назву не пізніше, ніж за 180 днів до дня виборів. 

Крім того, у прикінцевих і перехідних положеннях зазначається, що чергові місцеві вибори депутатів Верховної Ради АР Крим, депутатів Севастопольської міської ради, депутатів районних, міських, селищних, сільських рад та міських, селищних, сільських голів на території Криму, а також депутатів обласних рад окремих районних і районних у містах, міських, селищних, сільських рад і міських, селищних, сільських голів та рад об'єднаних громад на території Донецької і Луганської областей, призначені на 25 жовтня 2015 року, не проводяться у зв'язку зі здійсненням Російською Федерацією тимчасової окупації та збройної агресії проти України та неможливістю забезпечення дотримання стандартів ОБСЄ щодо проведення виборів. Перелік адміністративно-територіальних одиниць, в яких не проводяться чергові місцеві вибори, призначені на 25 жовтня, визначаються Верховною Радою у постанові про призначення відповідних чергових місцевих виборів.

Крім того, зазначив Князевич, погоджено було, що порядок використання політичної реклами на місцевих виборах буде встановлено окремим законом. За словами Князевича, профільним комітетом підтримана пропозиція ради коаліції про те, щоб передбачити у законі механізм відкликання депутата.

Князевич зауважив, що в чинному законі про статус депутатів місцевих рад є механізм відкликання депутатів місцевих рад, проте це «мертвий» механізм. Так, пропонується внести зміни до відповідного закону та передбачити можливість дострокового припинення повноважень «за рішенням вищого керівного органу політичної партії, обраного за виборчим списком депутатів місцевих рад, за народною ініціативою». «Внаслідок збирання ініціативною групою підписів за таку пропозицію у кількості: у багатомандатному окрузі більше виборчої квоти, в одномандатному – більше половини кількості виборців, які взяли участь у відповідних місцевих виборах у відповідному одномандатному виборчому окрузі», – сказав депутат.

Якщо відповідний кандидат у депутати був висунутий місцевою організацією партії, рішення про відкликання депутата за народною ініціативою приймається з'їздом відповідної партії, який має ухвалити рішення про заміну депутата. Такий механізм застосовується також для сільських, селищних, міських голів.

Про це повідомили сьогодні, 14 липня, в інформаційній агенції УНІАН. Натомість інтернет-видання «Українська правда» розповіло у вівторок:

«Верховна Рада прийняла закон про місцеві вибори. За відповідне рішення проголосували 257 народних депутатів.

До другого читання до законопроекту було підготовлено 1547 поправок, повідомив Андрій Парубій. Законопроект пропонував надати право участі у виборах тим політичним партіям, котрі зареєстровані за 365 днів до виборів.

Однак у ході обговорення це положення було вилучено із тексту законопроекту. Голова фракції БПП Юрій Луценко, виступаючи з трибуни ВР, зазначив: «Ми не проти, аби участь у  виборах брали всі партії, зареєстровані на момент опублікування цього закону». 

Згідно із законом, вибори на окупованих територіях Донбасу та в Криму у зв’язку із агресією РФ 25 жовтня проводитися не будуть. За словами Князевича, вибори на цих територіях «не проводяться у зв’язку зі здійсненням Росією тимчасової окупації та збройної агресії проти України та неможливістю забезпечення дотримання стандартів проведення виборів Організацією з безпеки та співробітництва в Європі». 

Крім того, профільний комітет підтримав пропозицію щодо вилучення з переліку суб’єктів виборчого процесу виборчих блоків. Також законом передбачається гендерна квота серед учасників виборів.

За словами Луценка, має бути 30% жінок, висунутих кандидатами у депутати. Нардеп Ірина Геращенко уточнила, що йдеться про не менше, як 30% представників однієї статі. 

«Якщо (серед тих, хто бере участь. – УП) в місцевих виборах буде 30% чоловіків – це теж нормально», – сказала Геращенко.

Водночас закон встановлює механізм відкликання депутатів місцевих рад та місцевих голів. У законі пропонується чітко встановити кількісний склад відповідних місцевих рад, який визначатиметься Центральною виборчою комісією до початку виборчого процесу чергових виборів в залежності від кількості виборців, які належать до відповідної територіальної громади, проживають на території області, району, району в місті.

Вибори мерів у містах, кількість виборців у яких дорівнює або є більшою ніж 90 тисяч, проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості. Тобто для перемоги кандидат у мери має набрати щонайменше 50%+1 голосів виборців. Інакше буде оголошено другий тур виборів.

Вибори сільського, селищного, міського (міст, кількість виборців у яких є меншою ніж 90 тисяч) голови проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі – тобто в один тур».

dailylviv.com

До теми

22:34 26 листопада 2021 р.

У Львові відкрили дипломатичне представництво Вірменії

У Львові відкрили дипломатичне представництво Вірменії. Дипломатичний офіс запрацював за рахунок розширення меж Почесного консульства Республіки Вірменія, яке розташоване в Києві.

Рубрика: Політика

21:08 25 листопада 2021 р.

Вагнергейт і кріт у Києві: погляд з Польщі

Українські спецслужби планували затримання найманців приватної військової компанії «Вагнера», але в останній момент відбувся провал цієї операції.

Рубрика: Політика

21:13 21 листопада 2021 р.

Австрія закрила країну для іноземних туристів: поважні причини як винятки

Особи, які прямують до Австрії з поважних причин, повинні мати сертифікати, оформлені на англійській або німецькій мові зі зазначенням кількості зроблених доз і типу вакцини.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу