Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект щодо Донбасу

11:15 6 жовтня 2017 р.

  • 0
  • 894

Голова парламенту Андрій Парубій запевнив, що з президентського законопроекту прибрано згадку про Мінські домовленості, на чому наполягали багато депутатів.

Верховна Рада підтримала сьогодні, 6 жовтня, в першому читанні президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу. За проект №7163 проголосували 233 депутати.
Перед голосуванням спікер Андрій Парубій заявив, що з законопроекту було прибрано згадку про Мінські домовленості, на чому наполягали багато депутатів. А після голосування Парубій заявив, що таким чином Верховна Рада визнала, що Росія – це держава-агресор.
Проект визначає території в Донецькій та Луганській областях, які визначаються окупованими, кордон окупованих територія має визначати Міноборони за поданням Генштабу. За громадянами України зберігається право власності на окупованих територіях.
У випадку введення воєнного стану в окремих районів Донецької і Луганської областей та введення воєнної адміністрації, припиняються повноваження обласної, районних і сільських рад на цих територіях. Координацію і контроль на цих територіях у випадку воєнного стану здійснює Об'єднаний оперативний штаб Збройних Сил України при керівництві Генштабу. Зараз АТЦ координує СБУ.
Перед голосуванням між депутатами сталася бійка. Згодом депутати озвучили умови, за яких голосуватимуть за законопроект по Донбасу.
Спікер Андрій Парубій запевнив:  «Ми погодили, що пункт про Мінські угоди вилучається ще в 1 читанні. Ми домовились, що позиція про Крим буде узгоджена до 2 читання. Вважаю, що сьогодні жодних підстав для конфліктів нема».
Депутат від «Народного фронту» Максим Бурбак заявив: «Фракція «Народного фронту» голосуватиме за умови вилучення з законопроекту усіх згадок про Мінські домовленості.
Наша друга умова – закон набуває чинності лише після повного виведення з території ОРДЛО російської армії і їхніх найманців. Без рішення Верховної Ради жодних виборів в ОРДЛО не буде».
На цьому ж наголосила Радикальна партія. Її голова Олег Ляшко заявив: «Наша позиція незмінна: вимагаємо вилучити з тексту законопроекту посилання на мінські домовленості, бо це консервація путінської агресії».

Своєю чергою, представник «Батьківщини» Ігор Луценко додав: «Батьківщина» 5 жовтня зареєструвала альтернативний документ по Донбасу. Мінські угоди не мають бути ні найменшою частиною українського законодавства. Ми це прибрали з нашого законопроекту. Ми туди вставили згадку про Крим, який є територією України, так само окупованою РФ, як Донбас, ми туди включили і економічну зону і все, що було загарбане Путіним. Ми прибрали усі згадки про неіснуючі укази президента, яких ми не бачили. Ми вважаємо, що силовими діями на сході має керувати не штаб. Є така інституція «президент України», який є верховним головнокомандувачем. От він має командувати військами на сході. Це його функція. Нехай воює!».
Представник «БПП» Ірина Луценко назвала дії депутатів «шабашем розконсервованих агентів ФСБ, які не дають можливості Україні вийти з військової агресії мирним і дипломатичним шляхом». Вона також заявила: «Ці розконсервовані агенти не дають можливості парламенту назвати Росію тим, ким вона є для України і народу – агресором. Не дають назвати, що Україна перебуває у стані самооборони».
Луценко пояснила, що ці поняття вводяться для того, щоб «залучити оборонну летальну зброю, ввести миротворчу місію, яка буде розповсюджена по всій території, закриє український кордон і дасть можливість перестати вбивати мирне населення». Депуктат зазначила: «Тут багато говориться про мінські угоди, то запропонуйте інший формат, де Росію можна взяти за носа і притягнути. Якщо ми не приймемо цей закон, у нас не буде важелів, щоб витягнути наших заручників, місія ОБСЄ вийде з цього процесу. Це підігравання Російській федерації. Прошу підтримати цей закон, де також будуть враховані питання Криму. Не ведіться на провокації. Ми можемо все вирішити мирним і дипломатичним шляхом».
Натомість Тарас Батенко від «Укропу» підкреслив: «Влада не хоче чути опозицію. Є кілька альтернативних законопроектів. Принципові речі для нас: Мінські угоди не є легітимними для України. Ця стаття має бути вилучена без ніяких хитрощів».
Про це повідомили сьогодні, 6 жовтня, в інтернет-виданні «Українська правда».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Книга "Страсті Христові" про художника Василя Курилика

Рубрика: Культура

Кого підтримає Кремль на виборах-2019

Рубрика: Політика

«Міс Львів-2018» : 14 конкурсанток-фіналісток

Рубрика: Культура

Як смітник стає полігоном: співпраця ОМС і приватного інвестора

Рубрика: Економіка

Бухгалтерська правда-6-2018: імпорт товару і послуги

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу