Верховна Рада дозволила знищувати терористів (відео)

11:20 5 червня 2014 р.


Фото: AP

Народні депутати ухвалили в четвер закон «Про внесення змін до законів України щодо боротьби з тероризмом».

Агенція «Укрінформ» розповідає в повідомленні «Повноваження учасників АТО скріпили законом»:

«Народні депутати таки ухвалили закон «Про внесення змін до законів України щодо боротьби з тероризмом». Як передає кореспондент Укрінформу, за це рішення проголосували 236 народних депутатів.

Згідно з законом, Міністерство оборони України, органи військового управління, з'єднання, військові частини Збройних сил забезпечують захист від терористичних посягань об’єктів та майна ЗСУ, зброї масового ураження, ракетної і стрілецької зброї, боєприпасів, вибухових та отруйних речовин, що перебувають у військових частинах або зберігаються у визначених місцях. У разі залучення до проведення антитерористичної операції вони забезпечують виконання завдань щодо припинення діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.

Крім того, силовики беруть участь у затриманні осіб, а у випадках, коли дії цих людей реально загрожують життю та здоров’ю заручників, учасників антитерористичної операції або інших, – їх знешкоджують.

Своєю чергою, інтернет-видання «iPress.ua» інформує в повідомленні «Депутати з третьої спроби дозволили силам АТО знищувати терористів»:

«Депутати Верховної Ради України з третьої спроби надали повноваження силам, які беруть участь в антитерористичній операції на сході України знищувати незаконні воєнізовані і збройні формування. 

«За» відповідний законопроект № 4985 «Про внесення змін до законів України щодо боротьби зтероризмом» лише з третьої спроби назбиралось достатньо голосів для його ухвалення. 239 нардепів проголосували «за».

В законі, зокрема, зазначено, що «повноваження суб'єктів, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом у разі залучення до проведення антитерористичної операції можуть забезпечувати із застосуванням наявних сил і засобів для виконання завдань з припинення діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп і злочинних організацій. Також сили АТО можуть брати участь у затриманні осіб, а у випадках, коли їхні дії реально загрожують життю і здоров'ю заручників, учасників антитерористичної операції або інших осіб - їх знешкоджують.

Напередодні депутати проголосували за створення тимчасової слідчої комісії, яка прослідкує за використання грошей, що їх українці переказують на потреби української армії».

Натомість телеканал «Еспресо.TV» розповів у повідомленні «Рада дала «зелене світло» на боротьбу з тероризмом»:

«Народні депутати ухвалили за основу і в цілому законопроект № 4985 «Про внесення змін до законів України щодо боротьби з тероризмом» Як повідомляє кореспондент «Еспресо.TV», за відповідний законопроект проголосували 239 народних депутатів.

Однак перед цим Рада двічі не змогла включити це питення до порядку денного. Спочатку документ підтримали 170 депутатів, потім – 205 нардепів. При цьому документ не підтримали фракції КПУ, Партії регіонів та УДАР.

«Щойно провалено законопроект, який підтримується всіма силовими відомствами, в якому пропонується порядок захисту заручників, людей які потрапили на територію  АТО, координація зусиль Нацгвардії, СБУ та інших силових структур, порядок захисту і відшкодування шкоди особам, які знаходяться на території АТО», - прокоментував рішення лідер фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

«Це значить, що ті фракції, які не проголосували за цей законопроект,  вони фактично так чи інакше  підтримують терористів, бо це захист громадян перш за все», – додав він.

З третьої спроби депутати таки проголосували за включення цього питання до порядку денного».

dailylviv.com

До теми

23:06 27 липня 2021 р.

Захищати власну незалежність та підтримувати сусідів: Польща має намір збільшити армію

Газета «Rzeczpospolita»у статті «Мрія про військову міць» пише про наміри збільшити чисельність польської армії до 250 тисяч осіб, щоб дорівнятися Франції (270 тис.) чи Україні (255 тис.), і бути більшою, ніж армії Німеччини (185 тис.), Ізраїлю (170 тисяч) чи Великобританії (195 тисяч).

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу