Вартість партії на «чорному ринку» – $120-130 тисяч, – львівський експерт

16:41 23 травня 2018 р.

Фото до новини

Згідно з українським законодавством, нині в Україні неможливо зареєструвати жодну політичну партію. Тому що в Законі «Про політичні партії в Україні» написано: «Має бути осередок у місті Севастополі».


Відео: Львівський прес-клуб

 Про це сьогодні, 23 травня, під час засідання Громадського прес-центру «Вибори Президента-2019» на тему: «Опозиція до президента: реальна, формальна і театральна», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив в.о. голови правління львівської організації «Комітет виборців України» Роман Кошовий. 

- На сьогодні в нас – не політичні партії, а особисті проекти. І вони мені дуже нагадують бізнес-модель, як франшиза. Є якась людина на центральному рівні, яка дуже багато світиться у центральних медіа. А потім вона на місцях дає право називатися цим брендом відповідним членам і політикам. І це не таємниця, що дуже часто кулуарно купують такі осередки на районному чи міському рівнях, - говорить він. 

Експерт зауважив, що дуже багато політиків бояться словосполучення «політична партія» і мімікрують під громадські рухи.  

- Вони називають себе «всеукраїнське об’єднання», «громадський рух» або щось інше. І це вводить в оману виборців, - каже Роман Кошовий.  

На його переконання, Закон «Про політичні партії» застарілий і його давно не модифікували. Тому сьогодні експерти пропонують запровадити таку річ, як формування єдиного реєстру членів політичної партії. 

- У Конституції чітко написано: людина має право бути членом однієї політичної партії. Але на сьогодні цього неможливо дотриматися, тому що внаслідок сумбурного партійного розвитку, який відбувався в Україні останні 20 років, одна і та сама особа може бути членом кількох партій. І це яскраво показали вибори до ОТГ. У законі сказано, що в список може подаватися або член цієї партії, або позапартійний, але в жодному разі ця людина не може бути членом іншої партії. Натомість з’ясувалося, що колись ця людина була членом Руху, потім вона перейшла в «Народний фронт», потім – в «Батьківщину». І так до восьми разів змінювала свою партійну приналежність. Я переконаний, що всюди вона рахується членом партії. Ви знаєте, що ви можете стати членом партії, навіть не написавши заяву на вступ до цієї партії? Є такий механізм, якщо ви присутні на установчих зборах, ви автоматично, за списком реєстрації, стаєте членом партії. Ви можете навіть про це не знати, - розповідає про нюанси партбудівництва в.о. голови правління львівської організації «Комітет виборців України».

Роман Кошовий наголосив, що ця система є зручною для тих, хто продає, купує та ребрендує політичні партії. 

- На сьогодні вартість партії на «чорному ринку» доходила до 120-130 тисяч доларів. Можна було придбати партію, перейменувати її та зробити ребрендінг. Є партії, які складаються з однієї людини і печатки. Я не дивуюся, що в нас є й партійне рейдерство, коли хтось захоплює партії, - зізнався Роман Кошовий. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів